Co je bezúročná půjčka?

Jedná se o půjčku, jejíž úroková sazba je 0 %, to znamená bez odměny za půjčení peněz. Opravdu bezúročná půjčka se využívá v rodině či mezi přáteli. Setkat se s ní můžeme také jako se zaměstnaneckým benefitem u některých společností.

Bezúročná půjčka není zadarmo
Bezúročné půjčky nejčastěji nabízejí finanční společnosti mimo bankovní sektor. Název „bezúročná půjčka“ však nemusí znamenat, že je půjčka těmito společnostmi poskytována zdarma. Místo tradičního úroku, který používají banky, mohou poskytovatelé bezúročných půjček účtovat fixní poplatek za půjčení peněz na určitou dobu, například poplatek 500 Kč za půjčení 2 000 Kč na dobu 10 dní.

Jsou bezúročné půjčky výhodné?
Náklady na tzv. bezúročné půjčky tak mohou snadno převýšit částku, kterou by spotřebitel zaplatil na úrocích. V podobných případech je třeba obezřetnosti a pečlivě prostudovat podmínky půjčky.

 

Stále máte otázky?

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5