Spoření

Jak pracují peníze na spořicím účtu?

Přestaňte šetřit do prasátka, ukládejte si peníze na bezpečné místo, a ještě na tom vydělejte. Založení spořicího účtu je snadné, rychlé a zdarma.

Spořicí účet se hodí jak na postupné ukládání menších částek, tak i na uložení většího obnosu peněz. Hodí se komukoli, kdo chce mít finanční rezervu z vlastních prostředků kdykoli po ruce.

Proč nestačí běžný účet?

Jednoduše proto, že na běžném účtu se Vám peníze nezúročí a vy tak nezískáte nic navíc. Také se nemusíte bát, že byste o své peníze přišli. Pojištěny jsou až do výše 100 000 EUR. Se spořicím účtem budete mít také lepší přehled ve Vašich financích – peníze, které byste rádi ušetřili, se Vám nebudou motat mezi penězi, kterými platíte běžné výdaje.

Jak to tedy celé funguje

Většinou se spořicí účet zakládá jako doplněk k účtu běžnému. To ale není podmínkou, v MONETA Money Bank Vám spořicí účet rádi založíme, i když u nás nemáte běžný účet.

Vaše peníze budeme úročit 5,1 % ročně. Úrok připisujeme na Váš spořicí účet vždy k poslednímu dni v měsíci. Účet se zakládá na dobu neurčitou, jak často a v jaké hodnotě budete peníze ukládat, je pak čistě na Vás.

Vedení účtu je samozřejmě zdarma stejně jako veškeré elektronické platby provedené v rámci tuzemska. Přehled o stavu Vašeho spořicího účtu máte k dispozici v aplikaci Smart Banka, nejlépe hodnocené aplikaci svého druhu na trhu.

Kdy mohu své peníze použít?

Kdykoli chcete. Ke svým uspořeným penězům na účtu vedeném v MONETA Money Bank máte přístup neustále, o jejich použití nás informovat nemusíte. Peníze lze vybrat v hotovosti nebo je převést na jiný účet, kdykoli chcete.

Sjednání spořicího účtu

Spořicí účet si u nás můžete založit pohodlně z domova online cestou. Takto snadno si účet zařídíte, i když ještě nejste našimi klienty. Spořicí účet Vám samozřejmě můžeme zařídit, i na kterékoli z našich poboček.

Tento článek je pouze informačního charakteru a obecné povahy a nezohledňuje individuální finanční a daňovou situaci určité osoby nebo subjektu. Informace uvedené v článku nejsou nezbytně vyčerpávající, úplné či aktualizované a můžou odkazovat na stránky jiných subjektů, nad nimiž MONETA Money Bank nemá kontrolu, proto vylučuje jakoukoli odpovědnost. Článek nelze považovat za odborné či právní poradenství. Aktuální produktové podmínky i sazebníky najdete vždy na příslušných stránkách webu. Informace k daním doporučujeme vždy ověřit na stránkách příslušných orgánů státní správy (daňový portál apod.).

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5