Značka GE Capital se změní v České republice a na Slovensku na GE Money

Značku GE Capital nahradí počátkem příštího roku na českém a slovenském trhu nová značka - GE Money. Tato změna je součástí záměru GE (General Electric) sjednotit celosvětově značku, pod kterou jsou poskytovány finanční produkty a služby jak drobným spotřebitelům tak malým a středním podnikům. Divize GE Consumer Finance se přejmenuje na GE Money a s ní i všechny finanční instituce, které pod ní působí ve 41 zemích světa.

Společnost General Electric je v současnosti jednou z největších korporací na světě a firmou s největší tržní hodnotou. GE existuje již více než sto let a poskytuje širokou škálu produktů a služeb v řadě odvětví. GE má 11 divizí, které působí v oblasti vyspělých technologií (letecké motory, lékařské scannery), médií (TV vysílání, produkce filmů), finančních služeb (služby pro fyzické osoby i komerční subjekty); zaměstnává přes 300 000 lidí a působí ve více než 100 zemích světa.

Divize GE Consumer Finance, která nabízí finanční produkty více než 103 milionům zákazníků po celém světě, v letošním roce přistoupila ke sjednocení a zvýraznění své identity na všech trzích, kde působí a celosvětově mění své jméno na GE Money. V souladu s tím dojde ke změně jména jejích společností působících v České republice:

GE Capital Bank, a.s.® GE Money Bank, a.s.

GE Capital Multiservis, a.s.® GE Money Multiservis, a.s.

GE Capital Leasing, a.s.® GE Money Auto, a.s.

„Jednotná silná globální značka GE Money podpoří záměr GE expandovat v oblasti finančních produktů a služeb. Od nového jednotného jména GE Money očekáváme, že posílí globální konkurenční výhodu této divize GE a sjednotí, a tím i posílí, vnímání značky všemi našimi cílovými skupinami,“ řekl Martin Campiche, generální ředitel marketingu GE pro region EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika), Latinskou Ameriku a Kanadu. „Jméno GE Money bude postupně převzato všemi finančními institucemi divize GE Consumer Finance ve více než 40 zemích, kde působí. GE Money má velký potenciál k další expanzi ve finančních službách pro drobné klienty a malé a střední podniky jak v USA tak v Evropě a Asii. Vybudování jednotného silného jména je příležitostí i podmínkou k expanzi.“

Přejmenování již bylo zahájeno v Německu, Francii a Austrálii a nyní bude pokračovat v Asii a dalších evropských zemích. V USA se zavedení nové značky plánuje na příští rok. V České republice a na Slovensku začnou být nová jména společností GE Consumer Finance používána na začátku roku 2005 (přesný termín změny názvu závisí od jejich zápisu do Obchodního rejstříku).

Výraznou roli při výběru nového názvu GE Money sehrály výsledky průzkumů mezi stávajícími i potenciálními zákazníky. Také u českých respondentů byla značka GE Money preferována pro svou přímočarost, jasnost. Za značkou GE Money si respondenti představovali např. jednoduchou spolupráci či citlivý a pozitivní přístup k potřebám klienta. GE Money se stala jasným vítězem napříč všemi segmenty – v jednotlivých zemí, stávajících i potenciálních zákazníků nebo u těch, kdo značku GE znají, i kterým známá není. Respondenti si s GE Money spojovali např.: „společnost, která mi pomůže, když ostatní finanční společnosti ne; můžeš si splnit své sny; rozmanitost finančních nástrojů a možností; pomoc ve všem, co se týká peněz“.

„Změnou názvu chceme dát najevo, že vstupujeme do nové etapy rozvoje a chceme klientům přinést další kvalitní služby. Současně chceme klást důraz na globální sílu businessů GE Consumer Finance, která celosvětovou změnou názvu na GE Money vyjadřuje svou ještě důslednější orientaci na rozvoj, rozšiřování a růst kvality služeb pro drobné klienty a jednotnou komunikaci,“ řekl Gerard Ryan, předseda představenstva a generální ředitel GE Capital Bank a country manager GE Consumer Finance pro ČR a SR.

GE Money chce na český trh přinést novou kvalitu služeb stejně, jako se jí to před pěti lety podařilo v oblasti finančních produktů. Změna názvu společností se projeví pro klienty v dalším růstu kvality poskytovaných služeb, v inovacích produktů a jednotné komunikaci v rámci skupiny GE Money. Změna názvu od klientů nebude vyžadovat žádnou aktivitu - veškeré smlouvy, čísla účtů, bankovní spojení a adresy zůstanou beze změn.

Klienti jsou nyní o změně názvu na GE Money informování oficiálním dopisem, který jim je odesílán v průběhu listopadu. Tento dopis bude přiložen k výpisům z účtů (u klientů GE Capital Bank a GE Capital Multiservis, kteří si nechávají výpis zaslat poštou) nebo jim bude zaslán ve zvláštní zásilce následně.

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Bank