Živnostenská hypotéka od MONETA Money Bank umožní bydlet i podnikat ve vlastním

MONETA Money Bank nabízí novou Živnostenskou hypotéku s nejdelší splatností na trhu. Flexibilní schvalování úvěru navíc umožní živnostníkům i firmám výhodně pořídit i nemovitosti, na které by si jinak museli vzít komerční úvěr.

„Chceme živnostníkům nabídnout způsob, jak levně financovat nákup nemovitosti pro bydlení i podnikání. V jiných bankách by museli využít komerční úvěry s mnohem kratší dobou splatnosti. My proto nabízíme úvěr se splatností až na 30 let. Díky nižším splátkám si může naši hypotéku dovolit mnohem širší okruh zájemců,” říká Tomáš Kostrhoun, produktový manažer MONETA Money Bank.

Se Živnostenskou hypotékou lze totiž financovat rezidenční nemovitosti, které jsou částečně nebo i kompletně využívané k podnikatelské činnosti. „Úvěr od nás může dostat jak řemeslník, který se zajímá o dům, kde chce v jednom patře provozovat svou dílnu a ve druhém zřídit bydlení pro svoji rodinu, tak i jazyková škola kupující byt, který hodlá využívat jako své výukové prostory,” upřesňuje Pavel Malík, manažer komerčního bankovnictví MONETA Money Bank. „Podnikatelé na Živnostenské hypotéce ocení, že díky ní mohou financovat i nákupy rezidenčních nemovitostí, které mohou sloužit jako sídla firem, pro ubytování jejich zaměstnanců nebo případně pro jejich rekreaci,” doplňuje Pavel Malík.

Fixace až na deset let

Zákazníci Živnostenskou hypotéku získají s nízkou úrokovou sazbou od 2,99 % ročně (včetně slevy za pojištění schopnosti splácet pro klienty se Živnostenskou hypotékou sjednanou na jejich rodné číslo). Hypotéku lze zafixovat na jeden rok či tři, pět nebo dokonce deset let. „S desetiletou fixací si klienti mohou zajistit nízký úrok a jistou výši splátek na dlouhou dobu dopředu,” říká Tomáš Kostrhoun s tím, že banka úvěr poskytuje až do 80 % zástavní hodnoty nemovitosti.

Jeden úvěr pro všechny

Hypotéka je určena firmám, fyzickým osobám a fyzickým osobám – podnikatelům. Ti si navíc zvolí, zda bude úvěr veden na rodné číslo nebo jejich IČ. Úvěr se dá čerpat na koupi či rekonstrukci nemovitosti nebo na refinancování úvěru, na který ji pořídili.

 

Lucie Leixnerová

tisková mluvčí MONETA Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Lucie Leixnerová
mob: +420 724 557 221, tel: +420 224 442 389, e-mail: lucie.leixnerova@moneta.cz

Lenka Míčková
mob: +420 601 384 254, tel: +420 224 442 124, e-mail: lenka.mickova@moneta.cz

nebo Servis pro média na media@moneta.cz a www.moneta.cz.

 

Reprezentativní příklad pro úvěr poskytnutý na rodné číslo:

Výše úvěru 1 750 000 Kč, doba splatnosti 30 let (360 splátek), měsíční splátka 8 045,06 Kč, úroková sazba 3,69 % ročně s RPSN 3,85 % při fixaci 5 let. Poplatky související s úvěrem: zpracování úvěru, vedení úvěrového účtu, vedení běžného účtu Genius Basic a ocenění nemovitosti zdarma, čerpání úvěru 500 Kč, návrh na vklad a výmaz zástavního práva z KN 1 000 Kč za každý návrh, ověření podpisu na zástavní smlouvě k nemovitým věcem 30 Kč, potvrzení o výši zaplacených úroků 50 Kč/rok, předpokládaná výše pojištění nemovitosti 1 000 Kč/rok. Celková částka splatná spotřebitelem 2 935 196,03 Kč. Úroková sazba 3,19 % ročně s RPSN 3,34 % platí v případě výše úvěru do 80 % (včetně) z hodnoty nemovitosti, případně kupní ceny a dodržení měsíčního kreditního příjmu 15 000 Kč na účtu u MONETA Money Bank určeném pro splácení hypotéky. Na sjednání úvěru není právní nárok, nabídka není závazná. Zajištění nesmí být ve zcela zjevném nepoměru k hodnotě zajišťované pohledávky. Povinností žadatele o úvěr je sjednání a udržování pojištění nemovitosti (zajištění), a to po celou dobu trvání smluvního vztahu. RPSN a celková částka splatná spotřebitelem u tohoto příkladu vychází za předpokladu jednoho klienta, zástavce a zajištění. Hodnota Vašeho úvěru i měsíční částky, kterou budete splácet v jiné měně, než v jaké byl úvěr poskytnut, by se mohla změnit s ohledem na pokles hodnoty cizí měny v poměru k CZK.