Zimní olympijské hry fanoušky do českých barů a restaurací nepřilákají


Devět z deseti Čechů bude podle ankety GE Money Bank sledovat zimní olympijské hry doma u televizních obrazovek. Hlasovali tak fanoušci na stránkách „Fandíme Českému olympijskému týmu ve Vancouveru“ na sociální síti Facebook. Do restaurace přijde fandit necelých 8 % Čechů a jen 2 % budou klání českých olympioniků sledovat na návštěvě u známých. V anketě na téma „Kde budete sledovat olympijské hry“ odpovědělo 2295 respondentů.

„Zimní olympijské hry Češi stráví doma u televize. Lze ovšem očekávat, že zápasy české hokejové reprezentace, které tradičně patří mezi nejsledovanější, budou výjimkou,“
říká Markéta Dvořáčková, tisková mluvčí GE Money Bank. „Stránky ‚Fandíme Českému olympijskému týmu ve Vancouveru‘ na sociální síti Facebook, založila GE Money Bank v souvislosti s partnerstvím s Českým olympijským týmem. Dle počtu fanoušků, kteří hlasují v pravidelných anketách, je cítit velká podpora našich olympioniků, což bylo jedním z cílů, proč jsme do tohoto projektu šli,“ dodává Markéta Dvořáčková.

90 % Čechů bude zimní olympijské hry ve Vancouveru sledovat ve svém obývacím pokoji. Tuto variantu preferuje 2076 respondentů, kteří se zúčastnili ankety na sociální síti Facebook. Do restaurace půjde české olympioniky povzbuzovat 176 respondentů a 46 fanoušků zajde ke svým známým. Ankety na téma „Kde budete sledovat olympijské hry“, se celkem zúčastnilo 2295 respondentů. V současné době fanoušci odpovídají na otázku „Jak často sportujete“.

***

Webové stránky fandetesnami.cz

Kromě aplikace na Facebooku GE Money Bank také vytvořila webové stránky www.fandetesnami.cz, kde mohou fanoušci sledovat dění ve Vancouveru očima českých olympioniků a vyhrát originální sportovní výbavu českých olympioniků. Na webových stránkách naleznou také exkluzivní blogy Martiny Sáblíkové, Tomáše Krause, Lukáše Bauera a Patrika Eliáše. Zároveň se zde dozví o tom, jak se reprezentanti připravují na hry či jaké jsou jejich pocity z vlastních výkonů. Navíc mají možnost poslat sportovcům osobní vzkaz, který se poté objeví na speciálním panelu v české olympijské vesnici přímo ve Vancouveru.Markéta Dvořáčková,
tisková mluvčí GE Money Bank

Přílohy:

Kde budete sledovat olympijské hry?

Doma 2076
U přátel na návštěvě 43
V restauraci 176
Celkem hlasů 2295


Anketa probíhala na stránkách „Fandíme Českému olympijskému týmu ve Vancouveru“ na sociální síti Facebook od 25. 1 do 31. 1. 2010.