Zemědělcům a potravinářům se otevírají další dotace, pomůže jim GE Money Bank

Čeští zemědělci a potravináři mohou v 19. kole dotačního Programu rozvoje venkova získat více než miliardu Kč. GE Money Bank jim prostřednictvím služby EU Servis ve spolupráci s Agroteam CZ nabízí pomoc s přípravou a podáváním žádostí i se spolufinancováním projektů. Aktuální kolo je zajímavé zejména pro výrobce potravin, krmiv i další podnikatele v zemědělství, kteří mohou s pomocí banky získat například dotace na nové technologie i rozšíření výroby. Agentura (SZIF) přijímá žádosti od 19. června do 2. července 2013.

„Velkou příležitostí jsou v aktuálním kole zejména projekty, které povedou k posílení českých firem na domácím trhu a ke zvýšení prestiže českých potravin. Jde navíc o jednu z posledních šancí pro zemědělce i potravináře na získání dotací v aktuálním programovém období, “ říká Mojmír Severin, ředitel sektoru zemědělství a ekoenergie GE Money Bank. „Žadatelé o dotace by proto neměli nic podcenit. Díky zkušenostem našich expertů ze služby EU Servis můžeme zemědělcům, kteří se na nás obrátí, šance na zisk dotací zvýšit,“ dodává Mojmír Severin.

V rámci 19. kola budou přijímány žádosti v rámci opatření Přidávání hodnoty zemědělským a potravinářským produktům, Obnova lesního potenciálu po kalamitách a podpora společenských funkcí lesů, Realizace místní rozvojové strategie a Realizace projektů spolupráce. Zemědělci mohou své žádosti podávat také na Využívání poradenských služeb. Význam tohoto opatření v současnosti stoupá zejména s ohledem na přechod na novou evropskou zemědělskou politiku, která přinese zemědělcům řadu zásadních změn.

EU Servis ví jak na dotace
GE Money Bank nabízí prostřednictvím služby EU Servis komplexní poradenský doprovod, při kterém každému klientovi nejprve identifikuje vhodný dotační titul a poté připraví žádost o dotaci. Banka při přípravě žádostí spolupracuje se společností Agroteam CZ, která má v tomto oboru velké zkušenosti a patří k největším poradenským firmám působícím v rámci českého zemědělství.

Po schválení žádosti banka prostřednictvím odborníků v EU Servisu klientům pomůže také s výběrovými řízeními na dodavatele a na závěr i s podáním žádosti o proplacení dotace. Zemědělci tak mají dotační i finanční poradenství pod jednou střechou, protože veškeré aktivity probíhají ve spolupráci s firemními bankéři. Díky zkušenostem GE Money Bank s podáním více než 1200 projektů ve výši 8,2 miliard korun se výrazně zvyšují šance žadatelů na úspěch.

Pavel Zúbek,
tiskový mluvčí GE Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Pavel Zúbek, mobil: +420 725 420 107, tel.: +420 224 442 120, e-mail: pavel.zubek@ge.com