Ze všech zimních olympijských sportů Češi nejraději sledují lední hokej


Lední hokej patří podle ankety GE Money Bank mezi bezkonkurenčně nejoblíbenější zimní olympijský sport Čechů. Vyjádřilo se tak 67 % fanoušků zaregistrovaných na stránkách „Fandíme Českému olympijskému týmu ve Vancouveru“ na sociální síti Facebook. Druhé místo zaujaly skoky na lyžích a na třetím místě v oblibě skončila relativně nová olympijská disciplína snowboard. Hlasování o nejpopulárnější zimní olympijský sport se účastnilo 3526 fanoušků olympijských stránek na Facebooku. V současné době probíhá anketa na téma „Kde budete sledovat olympijské hry“. Na internetu byl také spuštěn unikátní olympijský zpravodajský portál www.fandetesnami.cz.

„Fanoušci na Facebooku se shodují, že Češi mají silný olympijský tým. Myslí si to více než 92 % respondentů ankety. Podpora je cítit také z komentářů, které fandové mezi sebou sdílí. Jsme rádi, že jako partner Českého olympijského týmu přispíváme k podpoře českých olympioniků i přes komunitu na Facebooku,“
říká Markéta Dvořáčková, tisková mluvčí GE Money Bank.

Lední hokej v anketě mezi deseti vybranými disciplínami ze zimních olympijských her jednoznačně zvítězil. Z 3526 fanoušků, kteří se účastnili ankety, hokej na první místo v oblibě zařadilo 2354 fanoušků. Více než 300 fanoušků nejraději sleduje skoky na lyžích a snowboard jako svůj nejoblíbenější zimní olympijský sport označilo 261 fanoušků. Nejméně lidí podle ankety GE Money Bank baví curling a rychlobruslení, pouze necelá 2 % fanoušků tyto sporty označila za své oblíbené.

Webové stránky fandetesnami.cz

Kromě aplikace na Facebooku GE Money Bank také vytvořila webové stránky www.fandetesnami.cz, kde mohou fanoušci sledovat dění ve Vancouveru očima českých olympioniků a vyhrát originální sportovní výbavu českých olympioniků. Na webových stránkách naleznou také exkluzivní blogy Martiny Sáblíkové, Tomáše Krause, Lukáše Bauera a Patrika Eliáše. Zároveň se zde dozví o tom, jak se reprezentanti připravují na hry či jaké jsou jejich pocity z vlastních výkonů. Navíc mají možnost poslat sportovcům osobní vzkaz, který se poté objeví na speciálním panelu v české olympijské vesnici přímo ve Vancouveru.

„V souvislosti s partnerstvím s Českým olympijským týmem chce GE Money Bank propojit české olympioniky s fanoušky v ČR. To se nám daří přes Facebook, ale i přes internetové stránky fandetesnami.cz, kde fanoušci naleznou nejaktuálnější zpravodajství, kalendář akcí, mapy hlavních sportovišť a blogy vybraných českých olympijských nadějí,“
dodává Markéta Dvořáčková.

Fanděte s námi


Markéta Dvořáčková,

tisková mluvčí GE Money Bank


 

Přílohy:

Myslíte si, že češi mají silný olympijský tým?

Ano 696
Ne 59
Celkem hlasů 755

Který zimní olympijský sport sledujete nejraději?

Lední hokej 2354
Skoky na lyžích 301
Lyžařský slalom 100
Běh na lyžích 114
Curling 43
Rychlobruslení 49
Snowboard 261
Krasobruslení 144
Boby 73
Biatlon 87
Celkem hlasů 3526

 

Anketa probíhala na stránkách „Fandíme Českému olympijskému týmu ve Vancouveru“ na sociální síti Facebook od 11. 1 do 24. 1. 2010.