Zásady bezpečného užívání Internet Banky

  1. Do Internet Banky se přihlašujte z počítačů, které znáte a důvěřujete jim ohledně bezpečnosti. Proto nedoporučujeme používat veřejně přístupné počítače (např. v internetových kavárnách).
  2. Pravidelně aktualizujte operační systém ve svém počítači a používejte aktuální verzi internetového prohlížeče.
  3. Nainstalujte si programy, které ochrání Váš počítač, jako jsou antivirové programy, anti - spyware programy a firewall, pravidelně provádějte jejich aktualizaci. Instalaci provádějte vždy z důvěryhodných zdrojů.
  4. Podezřelé e-maily od neznámého odesílatele neotevírejte a ihned smažte.
  5. Pokud podezřelý e-mail přece jen otevřete, nikdy neotevírejte jeho přílohu ani neklikejte na odkaz v něm uvedený.
  6. SMS zprávou, e-mailem, ani oznámením umístěným na našem webu Vás nikdy nebudeme vyzývat k instalaci aplikací. Takové výzvy jsou podvodného charakteru.
  7. Pokud Vás na Facebooku či jiné sociální síti osloví Váš přítel se žádostí o zaslání drobné platby, ujistěte se, že se jedná skutečně o Vašeho přítele. Mohlo by se jednat o podvodníka, který zneužívá profil Vašeho přítele.
  8. Své přihlašovací údaje do Internet Banky nikomu nesdělujte. Kromě přihlašovací stránky Internet Banky je nikam nezadávejte a neposílejte e-mailem.
  9. V případě Internet Banky s mobilním klíčem věnujte pozornost celé SMS zprávě s mobilním klíčem. Nikdy nepřeposílejte SMS zprávu s mobilním klíčem další osobě. V případě Internet Banky s certifikáty uchovávejte SSL certifikát, který využíváte k přihlášení do Internet Banky, na bezpečném místě mimo svůj počítač. Nikdy Vás nebudeme vyzývat ke kontrole nebo aktualizaci certifikátu e-mailem.
  10. Po otevření přihlašovací stránky Internet Banky zkontrolujte, že v příkazovém řádku se Vám zobrazuje adresa https://ib.moneta.cz/. Ve starších verzích prohlížeče se navíc příkazový řádek zeleně podbarví.

Úplná pravidla bezpečného používání Internet Banky najdete zde.

V případě podezření, že Váš počítač byl napaden virem nebo máte jakékoli pochybnosti, ihned prosím kontaktujte Zákaznický servis na čísle (+420) 224 443 636