Zaměstnanci MONETA Money Bank zasadili na Šumavě a v Krkonoších 600 nových stromků

Téměř 40 dobrovolníků z MONETA Money Bank se o uplynulém víkendu věnovalo práci v národních parcích Šumava a Krkonoše. Hlavní náplní jejich práce bylo čištění lesních porostů, sázení stromků a budování oplocení. Dobrovolníci z MONETA Money Bank spolupracují s národním parkem Šumava již šestým rokem a s KRNAPem tři roky. Od té doby věnovalo svůj čas nejcennějším částem naší krajiny více než 500 dobrovolníků z banky.

„S národním parkem Šumava spolupracujeme již od roku 2010 a každoročně sem přijíždí několik skupin zaměstnanců MONETA Money Bank, kteří rádi pomůžou tam, kde je nejvíce potřeba. Do Krkonoš pak jezdíme již třetí rok a brigády se konají pravidelně dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim,“ říká Zuzana Pokorná, specialistka společenské odpovědnosti MONETA Money Bank. „Dobrovolníci se do národních parků velice rádi vracejí, protože výsledky naší práce jsou za ty roky vidět na první pohled,“ dodává Zuzana Pokorná.

Dobrovolníci MONETA Money Bank sází stromy na Šumavě
Výsledky práce dobrovolníků

První letošní návštěvu na Šumavě začali zaměstnanci banky stavbou 125metrové oplocenky, v níž zasadili na 200 sazenic jedle bělokoré. Zároveň také odklidili 110 m3 klestí pokácených stromů, které nahromadili tak, aby byl les prostupnější. Za šest let zde dobrovolníci uklidili více než 1 600 m3 klestí a vybudovali oplocenky o délce přes 1,3 kilometru.

„Pro národní park Šumava je pomoc dobrovolníků velmi významná a za ta léta pomohla ušetřit spoustu finančních prostředků a stovky hodiny práce,“ dodává Ivoš Hrzánek, lesník národního parku Šumava.

V Krkonošském národním parku pomáhali zaměstnanci MONETA Money Bank v prostoru územního pracoviště Rezek v okolí Vítkovic a také v Horních Mísečkách. Jejich hlavní činností bylo čištění lesního porostu v I. zóně národního parku od klestí a náletových dřevin a také v oblastech po těžbě, které byly zasažené kůrovcem. Letos dobrovolníci čistili i jelení oboru a vysadili přibližně 400 sazenic smrku.

Dobrovolníci MONETA Money Bank sází stromy na Šumavě

„Dobrovolníci jezdí pomáhat do národních parků velmi rádi i díky tomu, že se jim celý víkend věnují strážci parku a povídají si s nimi o historii a současnosti Šumavy a Krkonoš. Zároveň jim prozradí i mnoho zajímavostí a provedou je po místech, která by běžně nenavštívili,“ vysvětluje Zuzana Pokorná z MONETA Money Bank.

 

Milada Veselá

tisková mluvčí MONETA Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Milada Veselá, mobil: +420 606 661 304, tel.: +420 224 446 011, e-mail: milada.vesela@moneta.cz

Lucie Policarová, mobil +420 724 557 221, tel: +420 224 442 389, e-mail: lucie.policarova@moneta.cz

nebo Servis pro média na www.moneta.cz.