Zákazníci GE Capital Leasing nakupovali automobily i o Vánocích

S produkty společnosti GE Capital Leasing – finančním leasingem a úvěrem autoCREDIT – mohou nakupovat spotřebitelé automobily na více než 1 700 místech po celé České republice. Řada z nich proto využila možnosti nakoupit automobil ještě na samém konci roku 2004.

V období od 24. prosince do 31. prosince roku 2004 zakoupili spotřebitelé prostřednictvím produktů GE Capital Leasing 298 automobilů v souhrnné pořizovací ceně přesahující 65 milionů Kč. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2003 tak došlo k nárůstu počtu automobilů o 17 % a k nárůstu souhrnné pořizovací ceny o 34 %.

„Zákazníci GE Capital Leasing jsou zvyklí, že mohou koupit automobil takřka kdykoli a kdekoli. Ještě v průběhu Štědrého dne tak koupilo nový automobil prostřednictvím úvěru autoCREDIT 6 spotřebitelů,“ řekl Petr Šaštinský, předseda představenstva a generální ředitel GE Capital Leasing.

Zájem o nákup automobilu prostřednictvím produktů GE Capital Leasing neopadl ani poslední den v roce – 31. prosince 2004 zakoupili zákazníci GE Capital Leasing 19 automobilů v souhrnné pořizovací ceně 5,93 milionu korun. Poslední automobil roku 2004 financovaný úvěrem autoCREDIT byl zakoupený na území Prahy dne 31. 12. 2004 v 16:20 – jednalo se o ojetý automobil Ford Escort.

„Rovněž Vánoční prodeje automobilů ukázaly, že ve financování nákupu automobilů v České republice došlo v roce 2004 v souvislosti se změnami DPH k výrazným změnám – zatímco před změnami převládalo využití finančního leasingu a nákupy na úvěr činily necelou jednu pětinu případů, po změnách v DPH se poměr obrátil. Česká republika se tak zařadila mezi vyspělé země Evropské unie, kde převládá úvěrové financování,“ dodal Petr Šaštinský.

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Leasing