Zájem o úvěry drobným klientům GECB v I. pololetí výrazně vzrostl

První pololetí bylo pro GE Capital Bank ve znamení růstu zájmu o retailové produkty. Celkové portfolio hypoték činilo ke konci června 6,2 miliardy korun, což je o meziroční nárůst o 82 %. Celkové portfolio Osobních půjček Expres se meziročně zvýšilo o 31 % na 11,6 miliardy korun. Ke konci června navíc dosáhly rekordní výše zůstatky na běžných korunových účtech.

„V oblasti produktů pro retailovou klientelu jsme zaznamenali zatím nejlepší výsledky za dobu působení GE Capital Bank na českém trhu. Rostl zájem klientů o úvěrové produkty – celkové čerpání hypoték a Osobních půjček Expres za půl roku přesáhlo 5,4 miliardy Kč, významně se zvýšil také počet běžných účtů,“ řekl ředitel retailového bankovnictví GE Capital Bank Jan Rollo. „Hlavní důvod dobrých výsledků je velká dostupnost našich produktů a rychlost jejich vyřízení. Například žádost o Osobní půjčku Expres pomocí internetového formuláře dokážeme vyřídit během několika minut,“ dodal Jan Rollo.

V průběhu prvních šesti měsíců letošního roku poskytla GE Capital Bank nové Osobní půjčky Expres v celkovém objemu 3,8 miliardy korun. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2003 vzrostl objem nově poskytnutých Osobních půjček Expres o 24 %. Celkové portfolio činilo k 30. červnu celkem 11,6 miliardy Kč, což představuje meziroční nárůst o 31 %.

V prvním pololetí letošního roku čerpali klienti GE Capital Bank hypotéční úvěry v objemu 1,6 miliardy korun. V porovnání se stejným obdobím roku 2003 tak objem čerpaných hypoték zaznamenal meziroční nárůst o 107 %. Celkové portfolio obsahovalo k 30. červnu hypotéky v objemu 6,2 miliardy Kč. V meziročním srovnání vzrostl objem hypotečních úvěrů o 82 %.

Počet nově otevřených běžných účtů za první pololetí přesáhl 40 tisíc. Ke konci června navíc dosáhly zůstatky na běžných korunových účtech historicky nejvyšší úrovně 10,2 miliardy korun.

Nárůst zájmu klientů GE Capital Bank se v prvním pololetí týkal i kontokorentního úvěru Flexikredit. Počet nově otevřených úvěrů v období od ledna do června dosáhl 25 tisíc – o 13 % více než ve stejném období loňského roku. Celkové portfolio úvěrů Flexikredit dosáhlo ke konci června objemu 1,5 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 22 %.

Osobní půjčka Expres je neúčelový úvěr u nějž GE Capital Bank nevyžaduje žádné ručení, přičemž o poskytnutí umí banka rozhodnout na počkání. Pro klienty GE Capital Bank navíc funguje služba Infolimit, díky níž se každý měsíc dozví, jakou částku je jim banka ochotna okamžitě půjčit.

O poskytnutí Osobní půjčky Expres mohou jak klienti, tak i neklienti GE Capital Bank požádat prostřednictvím internetu. Díky jednoduchému formuláři na adrese www.exprespujcka.cz je žádost o půjčku i rozhodnutí o ní otázkou několika minut.

Dostupnosti Osobní půjčky Expres pomáhá také telefonní linka 844 844 844, na níž mohou zájemci o úvěr předběžně zjistit, zda mohou úvěr získat, v jaké výši a s jakou měsíční splátkou.

Při vyřizování hypotečních úvěrů je v GE Capital Bank klientům vždy k dispozici hypoteční osobní bankéř, který jim pomůže s výběrem optimální varianty úvěru. Mezi další výhody patří i možnost výhodného pojištění schopnosti splácet, kdy v případě pracovní neschopnosti, úmrtí, úrazu či ztráty zaměstnání přebírá závazky za klienta pojišťovna.

V současnosti je možné hypoteční úvěr od GE Capital Bank použít rovněž pro financování družstevních bytů a rekreačních objektů - chat a chalup. Za nadstandardní lze označit také možnost předčasného splácení bez jakýchkoli sankcí.

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Bank