Zájem o úvěrové produkty GE Money Bank výrazně roste


Zájem drobných klientů o úvěry od GE Money Bank zaznamenal v loňském roce rekordní nárůst. Celkově poskytla banka nové Expres půjčky v objemu 8,803 miliardy Kč a hypotéky v objemu 3,274 miliardy Kč. Meziroční nárůst u Expres půjček představoval 37 %, u hypotečních úvěrů pak dokonce 45 %.

„Expres půjčka zažila rekordní rok - téměř 170 tisíc nově poskytnutých úvěrů, jejichž objem dosáhl 8,803 miliardy Kč,“ řekl ředitel retailového bankovnictví GE Money Bank Jan Rollo. „Velmi silně se na tomto výsledku podílely poslední čtyři měsíce roku, protože došlo ke kombinaci dvou prorůstových faktorů - Vánoc a velmi úspěšné nabídky ´Půjčka v akci!´,“ dodal Jan Rollo.

„Půjčka v akci!“ spočívala v nabídce Expres půjčky ve výši 50 resp. 75 tisíc Kč s dobou splatnosti 72 měsíců a měsíční splátkou 999 resp. 1499 Kč. Akce trvala od září do konce roku. V poslední třetině roku měsíční objemy nových úvěrů vždy překročily 810 milionů Kč, v říjnu a listopadu dokonce jednu miliardu.

Meziroční srovnání ukazuje u zájmu o Expres půjčku dynamický nárůst. Objem nově poskytnutých úvěrů vzrostl meziročně z 6,425 miliardy Kč o 37 % na 8,803 miliardy Kč. Portfolio Expres půjček představovalo ke konci roku 2004 celkem 13,773 miliardy Kč, což je meziroční nárůst o 35 %.

„Pozice GE Money Bank je na českém trhu velmi silná. V letošním roce bychom chtěli opět růst - proto připravujeme v rámci aktivit spojených s re-brandingem na GE Money Bank na jaro pro klienty novou speciální akci, u níž očekáváme podobný zájem, jaký vzbudila půjčka v akci,“ řekl Jan Rollo. „Expres půjčka naplňuje všechny čtyři klíčové atributy GE Money Bank představené při lednovém re-brandingu. Žádost o ni je snadná , klient banky potřebuje jen minimum dokladů, flexibilní - klient si může zvolit parametry půjčky podle svých potřeb.Je rychlá - proces schvalování trvá v průměru jen dvě minuty. Je dostupná prostřednictvím čtyř kanálů - požádat o ni lze na obchodním místě, přes telefon a Internet a nyní nově také pomocí bankomatu,“ dodal Jan Rollo.

Portfolio hypoték GE Money Bank vzrostlo téměř o dvě třetiny

Dynamický nárůst zaznamenal vloni také zájem klientů o hypoteční úvěry. GE Money Bank poskytla za celý rok nové úvěry v objemu 3,274 miliardy Kč, což je o 45 % více, než v roce 2003. Ještě výraznější byl nárůst objemu portfolia hypoték, které ke 31. prosinci 2004 meziročně vzrostlo o 61 % na 7,550 miliardy Kč.

„Zájem klientů o úvěry spojené s nákupem či rekonstrukcí nemovitosti rostl vloni velmi výrazně a to i přes stoupající tendenci tržních úrokových sazeb. Lze odhadovat, že tento trend bude pokračovat i letos,“ řekl Jan Rollo.

Cílem GE Money Bank pro letošní rok je co nejvíce usnadnit proces žádosti a schvalování hypotečního úvěru a zároveň orientaci klientů v tomto procesu. Proto banka v rámci aktivit spojených s re-brandingem snížila počet dokumentů, které musí klienti předkládat k žádosti o hypoteční úvěr - nyní již nemusí předkládat výpis z katastru nemovitostí pro čerpání hypotéky. Bance se rovněž podařilo zkrátit proces schvalování hypotéky z pěti na tři dny. GE Money Bank také výrazně zjednodušila a zkrátila smlouvy o hypotečním úvěru z osmi stran na pět stran a klienti ke smlouvě obdrží slovníček pojmů a přehled, jak postupovat.


Eva Chaloupková,
manažerka externí komunikace GE Money Bank