Zájem o nová auta roste

Češi dávají přednost úvěru před leasingem

Přes tři tisíce nových aut v souhrnné pořizovací hodnotě 1,3 miliardy korun financovala v prvním pololetí letošního roku společnost GE Money Auto. Meziročně se jedná o 14% nárůst.
Celková hodnota vozů financovaných GE Money Auto v prvních šesti měsících letošního roku dosáhla hodnoty 3,95 miliardy. Největší zájem je přitom o financování vozu prostřednictvím úvěru. Podíl takto financovaných aut meziročně vzrostl o tři procenta na 87 procent. Pouze 13 procent aut bylo letos pořízeno na leasing. GE Money Auto je v oblasti financování osobních vozů koncovým zákazníkům dlouhodobě jedničkou na českém trhu.

„Naše výsledky dlouhodobě potvrzují rostoucí zájem Čechů o nákup nových aut. Za současným vývojem stojí především posilující kurz koruny, který zlevňuje dovážená auta, a také rostoucí životní úroveň českých domácností,“
komentuje pololetní výsledky Milan Beutl, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Auto.

Ačkoli ceny nových aut na českém trhu klesají, průměrná pořizovací cena nových aut financovaných prostřednictvím GE Money Auto roste. V současnosti dosahuje částky 433 tisíc korun, což je o 9 % více než v loňském roce. Nejčastěji kupovanými značkami jsou Škoda, Ford, Opel, Renault a Volkswagen. „Mezi vozy financovanými GE Money Auto jsou ovšem i značky jako Porsche, Cadillac, Dodge nebo Hummer,“ dodává Milan Beutl.

Stále více lidí dává při financování automobilů přednost úvěru před klasickým leasingem. Souhrnná pořizovací hodnota aut, pořízených prostřednictvím spotřebitelského úvěru autoCREDIT od GE Money Auto, dosáhla v prvním pololetí 3,45 miliardy korun. Zákazníci GE Money Auto tak využili úvěru při nákupu 13 996 vozů, což je 87 % celkového počtu.

Za dobrými výsledky společnosti GE Money Auto stojí i úspěšná jarní kampaň. V rámci ní GE Money Auto zákazníkům rozdávala satelitní navigační přístroje GARMIN nüvi 200EE a přenosné DVD přehrávače do vozu.

Kvalitu produktů GE Money Auto pravidelně oceňuje také odborná porota soutěže Zlatá koruna. V loňském roce získal Zlatou korunu v kategorii Leasing věrnostní Program Plus, letos ve stejné kategorii zvítězila 0% akontace na jakýkoliv vůz.


Markéta Dvořáčková,
tisková mluvčí GE Money Auto