Zájem o nakupování na internetu se zdvojnásobil

Téměř 193 milionů korun utratili v rámci online nakupování klienti GE Money Bank během 11 měsíců roku 2008. To představuje oproti stejnému období loňského roku téměř dvojnásobný nárůst. Největší zájem je přitom o nakupování přes Internet v době před Vánoci. Jen v listopadu vzrostl počet on-line nákupů o 50 % ve srovnání s loňským rokem. Důvodem je především časová a cenová výhodnost on-line nakupování a možnost nakupování levněji v zahraničí.

„Rekordmanem v placení kartou je za poslední čtvrtletí klient, který pomocí internetové karty provedl transakce v celkové hodnotě 417 700 korun. Z pohledu počtu transakcí je pak maximum u jednoho klienta 466 transakcí během posledních tří měsíců, což je zhruba pět transakcí denně,“ říká Ondřej Lokvenc, manažer depozitních produktů GE Money Bank. “Průměrná výše jednoho nákupu pak v letošním roce dosahuje 1315 korun,“ dodává Ondřej Lokvenc.

GE Money Bank klientům pro placení na internetu nabízí kartu MasterCard Internet s vysokou úrovní zabezpečení. Jako odměnu za používání této karty navíc GE Money Bank připisuje klientům měsíčně na účet půl procenta z hodnoty provedených plateb. Základním bezpečnostním prvkem je samotné používání speciální platební karty. Dále jde o možnost měnit si individuálně počet transakcí, které může klient v jednom dni provést, stejně jako možnost měnit si výši denních limitů (v Kč) pro platby. Jednotlivé finanční transakce jsou sledovány speciálním fraud monitoringem, který pracovníka banky upozorní na nestandardní převody peněz. Karta nabízí komfort oddělení od běžně používané platební karty, která je takto zcela chráněna před zneužitím na Internetu v případě ztráty či krádeže.

Od května 2008 GE Money Bank odměňuje všechny aktivní uživatele platebních karet tím, že jim vrací peníze. Za každé použití karty v obchodech nebo na internetu připisuje totiž GE Money Bank klientům měsíčně na účet půl procenta z hodnoty plateb. Odměna za platby kartou je automatickou součástí všech debetních platebních karet vydaných ke kontům Genius Active, Genius Active+, Genius Student, Genius Gold, Genius Business Active, Genius Business Active+, Genius Business Active 10, Genius Business Active 50, Genius Business Active 50+ a Genius Business Active 200.

Markéta Dvořáčková,
tisková mluvčí GE Money Bank