Zájem o nákup automobilů neustává ani před Vánocemi

Ani v předvánočním období neustává zájem o pořízení automobilu prostřednictvím produktů GE Capital Leasing. V období od 1. do 9. prosince 2003 si zájemci koupili prostřednictvím produktů GE Capital Leasing 919 vozů v celkové pořizovací hodnotě takřka 120 mil. Kč.

Statistiky společnosti GE Capital Leasing ukazují, že lidé si stále častěji kupují automobily i v období před Vánocemi a dokonce i mezi Vánocemi a Silvestrem. V loňském roce zaznamenal GE Capital Leasing v období od 23. do 31. prosince 214 prodaných vozů v celkové pořizovací ceně 25,6 mil. Kč. Nejvíce vozů si v tomto období zákazníci pořídili 23. prosince 2002 – den před loňským Štědrým dnem si koupili 87 automobilů v celkové pořizovací ceně takřka 10 mil. Kč. Několik vozů si klienti pořídili prostřednictvím produktů GE Capital Leasingu dokonce i na Silvestra loňského roku.

„Letošní předvánoční nákupy podporuje i speciální nabídka GE Capital Leasingu. Zájemce, který se rozhodne pro koupi ojetého vozu ještě do konce roku, získá bonus pro nákup pohonných hmot ve výši 2000 Kč a může využít i výhodného pojištění vozu. Zájemci o nový vůz pak mohou využít bonusové nabídky GE Capital Leasing ve formě instalace bezpečnostního vybavení značky Construct,“ uvedl Petr Šaštinský, generální ředitel a předseda představenstva GE Capital Leasing.

„Smlouvu o leasingu i o účelovém spotřebitelském úvěru autoCREDIT mohou zájemci uzavřít během několika minut přímo u prodejce a vůbec nemusí navštěvovat banku. Zákazníci tak mohou nakupovat prostřednictvím produktů GE Capital Leasingu kdykoli, pokud má jejich prodejce otevřeno,“ dodal Petr Šaštinský.

GE Capital Leasing nabízí v současnosti tři výhodné možnosti, jak si pořídit nový nebo ojetý vůz na splátky.

autoCREDIT – účelový spotřebitelský úvěr na ojeté i nové automobily

Zájemci o financování automobilu mohou využít produkt autoCREDIT, který nabízí GE Capital Leasing ve spolupráci se svou sesterskou společností GE Capital Multiservis. Tento účelový spotřebitelský úvěr lze využít na pořízení ojetého i nového automobilu. Zájemcům přitom přináší celou řadu výhod – úvěr je možné využít na úhradu celé kupní ceny vozidla a automobil se ihned po převzetí stává jejich majetkem.

Prostřednictvím autoCREDITU lze financovat až 100 % pořizovací ceny vozidla. Minimální výše úvěru je 25 000 Kč, maximální 300 000 Kč; autoCREDIT lze využít až na 12 let staré osobní či užitkové vozy. Zprostředkování úvěru je přitom velice rychlé a pohodlné. Smlouvu je možné uzavřít i o víkendech (v návaznosti na otevírací dobu autobazarů či autosalonů), zájemce navíc vše vyřídí přímo u obchodníka, aniž by musel navštěvovat banku. Klienti ocení i možnost volby délky trvání úvěrové smlouvy v rozmezí od 6 do 72 měsíců, první splátku přitom hradí až po 30 dnech.

Postup vyřízení úvěru je podobný jako při uzavírání leasingové smlouvy. Klient se obrátí na personál autobazaru nebo autosalónu, který zajistí všechny formality. Po schválení úvěru a podpisu smlouvy klient okamžitě odjíždí svým novým vozem. Žádné další povinnosti (např. návštěva banky, povinnost zřídit si běžný účet atd.) klient nemá. Pro zákazníka je ale patrně nejzajímavější fakt, že se ihned stává majitelem vozu.

I v oblasti pojištění získává klient využívající autoCREDIT zajímavé výhody. Sjednání havarijního pojištění není podmínkou při čerpání úvěru do určité výše. Pojištění (povinné ručení, havarijní pojištění či pojištění klienta) platí klient v rámci úvěrových splátek, přičemž výše havarijního pojištění je vždy neměnná po celou dobu splácení.

Leasing nebo úvěr již od 1500 korun měsíčně

Společnost GE Capital Leasing začala poskytovat leasing a úvěrový produkt autoCREDIT na ojeté automobily s měsíční splátkou již od 1500 korun měsíčně. Do konce roku 2003 mohou klienti využít výhodné nabídky pojištění vozu a ke každé uzavřené smlouvě obdrží bonus ve výši 2000 korun na nákup pohonných hmot.

Akontace, částka, kterou klient platí při koupi vozu přímou hotovou platbou, přitom může být u leasingu pouhých deset procent. V případě úvěru dokonce nula procent.

Klient může kromě měsíční splátky 1500 korun, včetně pojištění a nízké akontace, využít také možnosti libovolného počtu měsíčních splátek od 24 do 72 měsíců.

Nabídka delších měsíčních splátek až na 72 měsíců

Společnost GE Capital Leasing rozšířila svoji nabídku o možnost využití delších měsíčních splátek až na 72 měsíců, čímž se rapidně sníží výše splátek leasingu. Výhodou této nabídky také je, že klient není vázán délkou splatnosti, ale má možnost po splacení 48 měsíčních splátek požádat o celkové doplacení leasingu vozu bez dalších poplatků. Klient se po doplacení leasingu stane vlastníkem vozu aniž by musel hradit jeho zůstatkovou hodnotu. Nabídka je určena pro zájemce o leasing nových automobilů a platí až do konce roku 2003.

Produkt je určen občanům, fyzickým i právnickým osobám a zahrnuje všechny značky i modely automobilů. Neomezuje klienta výší pořizovací ceny vozu a každý, kdo uzavře smlouvu, může využít bonusové nabídky GE Capital Leasing ve formě instalace bezpečnostního vybavení značky Construct.

V rámci zvýhodněné nabídky prodloužené doby splácení leasingu nových automobilů může klient GE Capital Leasing využít také nulové akontace. Znamená to, že klient může získat nový automobil, aniž by měl k dispozici jakoukoliv hotovost. Schvalování leasingové smlouvy probíhá přímo u prodejce vozu a rozhodnutí obdrží klient do několika minut. Pokud cena vybraného vozu nepřesáhne 500 000 korun, stačí klientovi pouze občanský průkaz a další doklad totožnosti.

Petra Kopecká, manažerka komunikace GE Capital Leasing