Zájem o Konsolidaci půjček mezi Čechy výrazně roste

Díky Konsolidaci lze snížit měsíční splátky až o 70 %

GE Money Bank v posledních týdnech vyřizuje rekordní počet žádostí o Konsolidaci půjček. Jen během letošního ledna banka poskytla 4719 těchto úvěrů v celkové hodnotě 841,4 milionů korun. To v meziročním srovnání představuje 73% nárůst počtu Konsolidací půjček, které lidem pomáhají řešit problémy se splácením roztříštěných dluhů. Objem Konsolidací půjček se ve stejném období dokonce téměř zdvojnásobil. Za velkým zájmem klientů stojí především možnost výrazného snížení měsíčních splátek, a to až o 70 %, a celková finanční úspora. Konsolidaci půjček začala GE Money Bank nabízet v září 2006 jako první velká banka v České republice.

„Letos očekáváme 50 procentní nárůst zájmu o Konsolidaci půjček ve srovnání s rokem 2007. Počet úvěrů v České republice stále roste, lidé často splácejí dva i tři dluhy najednou. S tím, jak se zvyšují ceny, ale hledají čím dál častěji řešení, jak snížit své měsíční výdaje a ušetřit. Proto s rostoucí informovaností výrazně přibývá zájemců o Konsolidaci půjček,“ říká Monika Kubovcová, ředitelka produktů retailového bankovnictví GE Money Bank.

Od uvedení produktu na trh poskytla GE Money Bank Konsolidaci půjček více než 72 tisícům klientů v objemu přes 12 miliard korun. Průměrná výše konsolidovaného úvěru činila 178 tisíc korun. „O Konsolidaci půjček mají zájem lidé, kterým jejich čerpané úvěry příliš svazují ruce a rodinné finance, nebo ti, jež očekávají dlouhodobé snížení příjmů. Další chtějí mít jen pořádek ve svých závazcích a splácet jednu půjčku měsíčně,“ říká Veronika Karlišová, manažerka spotřebitelských úvěrů GE Money Bank.

Zároveň doplňuje, že nejčastěji lidé v současnosti konsolidují úvěry od bankovních institucí. Následují kreditní karty a úvěry od splátkových společností.

Konsolidace půjček umožňuje klientům spojit jejich nesplacené půjčky do jedné. Výhodou pro zákazníky je zejména zpřehlednění jejich finanční situace a také přizpůsobení parametrů nového úvěru jejich aktuálním potřebám. Konsolidací půjček lze dosáhnout výrazně nižší měsíční splátky (prodloužením doby splatnosti) či naopak úspory úroků z úvěru (zkrácením doby splatnosti).

GE Money Bank jako jediná z peněžních ústavů také zájemci zdarma vyřídí splacení půjček v ostatních bankách nebo splátkových společnostech. Datum splátky si lze zvolit dle vlastních preferencí a vybrat si lze i délku splácení od 24 měsíců až do 120 měsíců. Klienti mohou konsolidovat úvěry v hodnotě 30 až 300 tisíc korun.

Ti, kteří vlastní byt či dům a potřebují snížit zátěž spojenou s většími finančními závazky nebo požadují hotovost navíc, mají možnost využít Konsolidaci půjček zajištěnou nemovitostí. Jejím prostřednictvím lze konsolidovat úvěry až v hodnotě 1,5 milionu korun a navíc požádat o hypotéku.


Markéta Dvořáčková,
tisková mluvčí GE Money Bank