Začíná hlasování o Letní školu Rozumíme penězům

Soutěž o „Letní školu Rozumíme penězům“, plnou volnočasových aktivit a zábavných vzdělávacích programů, má svých osm finalistů. První vítěznou třídu vyberou fanoušci na facebookovém profilu MONETA Money Bank od 17. do 20. května do 12:00 a o druhé třídě rozhodnou zaměstnanci banky na svém intranetu. Dvě vítězné třídy pak pojedou na letní školu, která se uskuteční od 15. do 17. června ve Svobodě nad Úpou. Letní školu finančně podporuje MONETA Money Bank a organizačně ji zajistí nezisková společnost AISIS ve spolupráci s dobrovolníky z banky.

Šestý ročník „Letní školy Rozumíme penězům“ se blíží do finále. Do soutěže o pobyt na letní škole se mohly přihlásit všechny základní školy, které splnily dvě podmínky: jsou členy Klubu Rozumíme penězům a zároveň žáci 2. stupně těchto škol natočili krátké video na téma „Jak se v naší škole učí Rozumíme penězům“. Na tvorbě videoklipu se musela podílet celá třída, takže si malí filmaři vyzkoušeli i trochu jiné dovednosti, než jaké se učí na hodinách. Do finále se dostalo osm tříd, ze kterých dvě pojedou na letní školu.

Program Letní školy Rozumíme penězům

Letošní „Letní škola Rozumíme penězům“ se uskuteční ve Svobodě nad Úpou od 15. do 17. června. Společně s žáky pojedou i dva učitelé z každé vítězné školy.

„Letní škola nabídne dětem mnoho různých aktivit, které se budou odehrávat převážně v přírodě. Žáci se budou učit například točit film, vyzkouší si tak práci s kamerovou technikou a fotoaparáty, a budou se učit používat i GPS,“ říká Zuzana Pokorná, specialistka společenské odpovědnosti z MONETA Money Bank, která projekt zaštiťuje po odborné stránce. „Chybět nebudou deskové hry a ani velmi oblíbená diskotéka a mnoho dalších aktivit v přírodě,“ dodává.

Děti se díky projektu učí hospodařit

Projekt Rozumíme penězům je ze strany učitelů velmi vítaný, protože připravuje školáky na reálné životní situace. Děti se na praktických příkladech učí plánovat rodinný rozpočet a společně se rozhodují, zda raději pojedou na dovolenou, koupí si auto, nebo peníze investují. V dalších hodinách pak zjišťují, jak toto rozhodnutí ovlivní jimi řízený rozpočet v budoucnu. Učitelé považují za nejpřínosnější lekce z hospodaření domácnosti či zodpovědného zadlužování.

„Jsme velmi rádi, že se děti zapojené do projektu chovají k financím ve většině případů zodpovědně, a ve svých znalostech i řešení životních situací často dokonce předčí své rodiče,“ říká Zuzana Pokorná.

O projektu Rozumíme penězům

Realizátorem projektu Rozumíme penězům je občanské sdružení AISIS, finančním expertem a jedním z tvůrců projektu je MONETA Money Bank. Záměrem projektu je zvýšení finanční gramotnosti školáků, snahou je naučit děti základům zodpovědného přístupu ke správě osobních financí. Dosud jím prošlo přes 26 000 žáků a finančními experty z banky bylo proškoleno více než 3 200 učitelů. Projekt od svých počátků kontinuálně rozšiřuje základnu proškolených učitelů, ale i žáků. Především nárůst v počtu proškolených učitelů je markantní a představuje dobrou základnu pro výuku finanční gramotnosti i v budoucnu. Od minulého školního roku se projekt rozšířil i na mateřské školy.

Projekt Rozumíme penězům je podporován z fondů Evropské unie, státního rozpočtu ČR a ze zdrojů MONETA Money Bank.

Více informací najdete na www.rozumimepenezum.cz.

Hlasovat je možné zde: www.facebook.com/monetamoneybank/videos

 

Milada Veselá

tisková mluvčí MONETA Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Milada Veselá, mobil: +420 606 661 304, tel.: +420 224 446 011, e-mail: milada.vesela@moneta.cz

Lucie Policarová, mobil +420 724 557 221, tel: +420 224 442 389, e-mail: lucie.policarova@moneta.cz

nebo Servis pro média na www.moneta.cz.