Za jeden rok od uvedení na trh si běžný účet GEnius zřídilo přes 90 000 klientů

17. 3. 2003
MONETA Money Bank

Běžný účet GEnius nabídla GE Capital Bank klientům v březnu 2002. Za dvanáct měsíců si tento běžný účet zřídilo přes 90 tisíc klientů. Kvalitu tohoto produktu GE Capital Bank potvrzuje nejen zájem klientů, ale i získání ocenění „Účet roku 2002“ v soutěži MasterCard Banka roku. GE Capital Bank postupně podle zájmu klientů doplňuje a upravuje služby poskytované v rámci běžného účtu GEnius. Nyní to je rozšíření funkcí Internet Banky GEnius o trvalé příkazy, Internet Banky Standard o možnost zasílání podmíněných SMS zpráv na libovolný telefon a doplnění speciální nabídky mobilních telefonů o Nokii 6610.

Běžný účet GEnius umožňuje klientům provádět běžné operace platebního styku, čerpat účet do minusu, jednou měsíčně získat poštou výpis z účtu, obsluhovat účet pomocí dvou kanálů přímého bankovnictví, které si klient sám zvolí (Mobil Banka, Telefon Banka, Internet Banka GEnius, Internet Banka Standard) a posílat či přijímat e-maily na vlastní personalizované internetové stránce www.genius.cz.

I díky zájmu klientů o běžný účet GEnius a využívání nástrojů přímého bankovnictví v jeho rámci se GE Capital Bank řadí k leadrům přímého bankovnictví v ČR. Její Internet Banku využívá téměř 117 tisíc klientů (z toho Internet Banku GEnius 82 tisíc), Mobil Banku přes 164 tisíc a Telefon Banku přes 130 tisíc klientů.

 

Trvalé příkazy v Internet Bance GEnius

Operace, které Internet Banka GEnius klientům umožňuje provádět, GE Capital Bank nyní rozšířila o možnost zadávat, měnit a rušit trvalé platební příkazy.

Internet Banka GEnius je určena klientům, kteří chtějí používat internetové bankovnictví k základním operacím (zjišťování zůstatku či zadávání platebních příkazů). K využívání této formy internetového bankovnictví totiž stačí pouze základní znalosti práce s počítačem. Vedle snadného, intuitivního ovládání má GEnius i tu výhodu, že klient s sebou nemusí nosit žádná hardwarová zařízení či digitální certifikát na disketě. Stačí, když zná své přístupové heslo a může se kdykoli a odkudkoliv dostat k svému účtu.

 

Nokia 6610 ve speciální nabídce k Mobil Bance

Loni v září nabídla GE Capital Bank klientům možnost pořídit si v rámci speciální nabídky za výhodných podmínek mobilní telefon Nokia 3410 a Motorola Accompli 008. Nyní GE Capital Bank nahrazuje ve speciální nabídce mobilní telefon Motorola špičkovým modelem Nokia 6610. Počet telefonů Motorola byl totiž omezen a díky zájmu klientů došlo k jeho vyčerpání.

Nokia 6610 kromě standardních funkcí podporuje multimediální zprávy MMS, má velký barevný displej pro 5 řádků textu, polyfonní vyzváněcí tóny a navíc má v sobě zabudované rádio.

Zájemci mohou telefony Nokii 6610 získat za zvýhodněnou cenu 13 499 Kč buď platbou v hotovosti nebo mají možnost tyto telefony koupit na splátky prostřednictvím O.K. karty společnosti GE Capital Multiservis, a to s měsíčními splátkami podle volby klienta. Při platbě O.K. kartou získá klient zvýhodněnou sazbu 1,65 % měsíčně (standardně 1,89 %). Navíc si mohou klienti GE Capital Bank přikoupit k Nokii 6610 digitální fotoaparát. Příplatek za digitální fotoaparát je 2500 Kč.

Speciální nabídku těchto mobilních telefonů připravila GE Capital Bank ve spolupráci se společností The Phone House. Pokud navíc klient na pobočkách The Phone House vymění svůj starý mobilní telefon za nový, získá bonus 500 Kč.

GE Capital Bank chce prostřednictvím speciální nabídky umožnit obsluhovat účet pomocí mobilního telefonu současným či potenciálním klientům, kteří dosud mobilní telefon nemají, nebo těm, jejichž telefon je z technického hlediska pro GSM bankovnictví nevhodný, či který pomalu dosluhuje. Nabídka je určena i klientům, kteří nejsou spokojeni se svým současným mobilním telefonem a chtějí prostě lepší a modernější. Jedinou podmínkou je, aby klient měl u GE Capital Bank běžný účet GEnius s Mobil Bankou. Tato možnost není vázána na konkrétního operátora: zájemci si mohou zvolit ze všech tří operátorů působících na českém trhu, protože GE Capital Bank provozuje GSM bankovnictví se všemi operátory (banka tuto možnost nabídla svým klientům loni jako jedna z prvních bank na českém trhu).

 

Zasílání podmíněných SMS z Internet Banky Standard na libovolná mobilní telefon

V rámci Internet Banky Standard si klienti mohou nastavit zasílání podmíněných SMS zpráv, které je informují o překročení či poklesu zůstatku na účtu nad či pod stanovenou hranici, o přečerpání účtu do nepovoleného debetu či informace o příchozích a odchozích platbách.

Klienti se tak díky těmto SMS zpráv například dozví, že jim přišla na účet výplata nebo dlouho očekávaná platba nebo naopak byla provedena jimi zadaná platba

Dosud si klient mohl nastavit zasílání těchto SMS zpráv pouze na mobilní telefon, na němž měl Mobil Banku GE Capital Bank. Dnes si může v rámci Internet Banky Standard nastavit zasílání těchto zpráv na libovolný mobilní telefon.

 

Jan Hainz, tiskový mluvčí GE Capital Bank

 

 

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5