Výsledky GE Money Bank potvrzují, že trendem v půjčkách je konsolidace

GE Money Bank poskytla v roce 2012 nové spotřebitelské úvěry za 15,6 miliardy korun. To je o 13 % více než v předchozím roce, přitom celkový objem spotřebitelských úvěrů v ČR mírně klesá. GE Money Bank posílila svou pozici druhého největšího poskytovatele nezajištěných úvěrů v České republice hlavně díky Konsolidaci půjček.

„Na celkovém portfoliu všech spotřebitelských úvěrů v ČR máme skoro 30% podíl, což z nás činí druhého nejdůležitějšího hráče,“ říká Radek Ženka, manažer spotřebitelských úvěrů GE Money Bank. „Největší zásluhu na našem loňském úspěchu měla především Konsolidace půjček. Tu jsme také loni inovovali na základě přání klientů tak, že jsme jako vůbec první umožnili sloučit závazky více členů rodiny najednou. Meziroční nárůst byl poté mimořádný, o 45 %,“ vysvětluje Radek Ženka.

O Konsolidaci půjček projevovali klienti zájem v průběhu celého roku a své rozpočty optimalizovali v rozsahu 9,5 miliardy Kč. Řada z nich využila konsolidaci nejen k refinancování stávajících úvěrů a snížení měsíčních splátek, ale i k získání dalších finančních prostředků. Oproti posledním letům však vzrostl také zájem o Expres půjčku, a to především o letních prázdninách (+23 %) a před Vánoci (+21 %), kdy ji banka nabízela bez poplatků. Radek Ženka k tomu dodává: „Vysoký zájem klientů o půjčky bez poplatků nás vedl k tomu, že od 1. února poplatky za poskytnutí půjčky, za vedení úvěrového účtu i za předčasné splacení rušíme.“

Parametry nejpopulárnějších spotřebitelských půjček GE Money Bank
Konsolidace půjček je oblíbená díky tomu, že GE Money Bank v únoru 2012 jako první umožnila sloučit závazky až tří členů rodiny najednou. Lidé tak mohou společně dosáhnout větších úspor, než kdyby konsolidovali své úvěry jednotlivě. Sloučit lze několik typů úvěrů, jako jsou spotřebitelské půjčky, kontokorenty, kreditní karty i půjčky od splátkových společností, až do 600 000 Kč. Dobu splácení je možné rozvrhnout podle potřeb klienta, a to až na 96 měsíců.

Expres půjčka od GE Money Bank nabízí stejnou výši finančních prostředků s tím, že k jejímu sjednání stačí dva doklady totožnosti a doklad o pravidelném měsíčním příjmu. O poskytnutí rozhoduje banka na počkání, do 5 minut od podpisu smlouvy má klient peníze na účtu. Dobu splatnosti si zákazníci mohou zvolit v délce 24 až 96 měsíců.

Pavel Zúbek,
tiskový mluvčí GE Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Pavel Zúbek, mobil: +420 725 420 107, tel.: +420 224 442 120, e-mail: pavel.zubek@ge.com