Vrcholový management GE Money opět pomáhá ve Vysokých Tatrách


České a slovenské společnosti finanční skupiny GE Money znovu pomáhají při obnově Vysokých Tater. Jejich další, v pořadí již druhou aktivitou v rámci obnovy tatranské přírody, je právě probíhající pracovní program zaměřený na odstraňování škod po katastrofách a nedávných ničivých požárech. V těchto dnech (24. - 26. srpna) se ho účastní 130 vrcholných manažerů skupiny GE Money z České a Slovenské republiky.


V rámci svého pravidelného setkání skupiny GE Money přispělo 130 manažerů k pomoci postiženým oblastem ve Vysokých Tatrách. Kromě finanční pomoci ve výši 200 000 Sk, kterou věnovali na obnovu přírody v prosinci minulého roku, se chtějí osobně přičinit, aby se Vysoké Tatry opět staly rájem turistů a milovníků hor. Už v květnu tohoto roku se 97 zaměstnanců podílelo na likvidaci škod po ničivé vichřici, která se přehnala nad touto oblastí. Během 2100 pracovních hodin se jim podařilo vyčistit přibližně 5 hektarů zničeného lesa nad zubačkou ve Starém Smokovci. Nyní - tedy na srpnovém setkání - se vrcholový management z Čech a Slovenska zaměřil na oblast Štrbského Plesa, kde během dvou odpolední vyčistil téměř 8 hektarů poničeného lesa.

„Ihned po katastrofě, která postihla Tatry v loňském roce, jsme slíbili, že i v roce 2005 budeme hledat další možné cesty jak pomoci, například i prostřednictvím aktivního zapojení našich zaměstnanců. Svůj slib jsme splnili a tento rok se naši zaměstnanci zúčastňují již podruhé dobročinné akce na pomoc tatranské přírodě,“
řekl Gerard Ryan, Country Manager GE Money pro Českou a Slovenskou republiku.

Dobrovolníci z řad zaměstnanců GE celosvětově sdružuje organizace ELFUN. Prostřednictvím nich pomáhá v nejrůznějších oblastech a místech po celém světě. Víc než 54 tisíc dobrovolníků z GE tak odpracuje v rámci organizace ELFUN po celém světě ročně víc než 1 milion dobrovolnických hodin na více než tisícovce nejrůznějších projektů. Víc informací o ELFUN je možné nalézt na www.elfun.org <http://www.elfun.org>.

V České republice působí ELFUN od roku 2000 a za dobu své existence se jeho příznivci podíleli již na desítkách aktivit. Dobrovolníci z ELFUNu zorganizovali v posledních letech například dárcovství krve ve spolupráci s Červeným křížem, čištění Moravského krasu a chráněné rezervace Pálava, sbírku plenek pro Dětský domov Charlotty Masarykové na Zbraslavi, pomohli s organizací letního tábora pro handicapované děti z občanského sdružení Hafík a uspořádali akci s handicapovanými dětmi a dospělými z občanského sdružení Duha. V loňském roce se jednalo o práce na dokončení výstavby a celkové zvelebení meteorologické stanice mladých přírodovědců Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy, výsadbu stromů a keřů, natírání plotu a laviček, do kterého se kromě špičkových evropských manažerů osobně zapojil i prezident a CEO GE Consumer Finance - Evropa, Dan O´Conner.

GE Money, pod kterou v České republice patří GE Money Bank, GE Money Multiservis a GE Money Auto a na Slovensku GE Money Multiservis a GE Money Auto, pomáhá ve třech hlavních oblastech - vzdělání, pomoc dětem a hendikepovaným spoluobčanům a ochraně životního prostředí. Jejich pomoc oceňují organizace pracující se zdravotně postiženýma a sociálně znevýhodněnými dětmi nebo dospělými, dětskými domovy, centra náhradní rodinné péče, neziskové organizace, které se zaměřují na uvedené oblasti, základní školy, vzdělávací centra a mnoho projektů na obnovu přírody a zeleně.


Eva Chaloupková,
manažerka externí komunikace GE Money