Většina domácích mazlíčků letos dostane vánoční dárek

Majitelé domácích zvířat plánují koupit svým mazlíčkům vánoční překvapení, většinou v ceně do 200 korun. Ukázal to aktuální průzkum GE Money Bank. Každý třetí páníček nebo panička pro ně na Štědrý den připraví i něco lepšího na zub.

„Téměř dvě třetiny Čechů mají nějaké domácí zvířátko a většinou ho považují za dalšího člena rodiny. Svědčí o tom i náš předvánoční průzkum, který ukázal, že osm z deseti majitelů domácích mazlíčků se jim chystá koupit pod stromeček nějakou drobnost nebo něco na zub,“ říká Josef Jehlík, manažer věrnostního programu bene+.

Dvě třetiny respondentů z průzkumu GE Money Bank mají doma pejska, téměř dvě pětiny vlastní kočičku, 18 % hlodavce a 8 % papouška. Převážná většina z nich svému mazlíčkovi plánuje koupit nějaký vánoční dárek. Ten budou většinou kupovat zároveň s dárky pro ostatní blízké. Výjimku tvoří mladí lidé, kteří obstarávají dárek pro čtyř nebo dvounohého kamaráda ještě dříve, než pro své přátele a příbuzné. Pro dárky zamíří páníčkové nejčastěji do obchodních center, jeden z deseti potom nakoupí v internetovém obchodě. Nejčastěji plánují utratit za dárek částku do 200 korun, každý desátý však bude štědřejší a počítá s výdaji ve výši přes 500 korun.

Zákazníci sbírají odměny i ve zverimexech

Lidé jsou ochotní do svých mazlíčků investovat nemalé částky. Všimli si toho i obchodníci, kteří stále častěji zahrnují potřeby pro domácí mazlíčky do věrnostních programů. „Zákazníci využívají největší věrnostní program na platebních kartách bene+ stále častěji i ve zverimexech. Letos registrujeme rekordní zájem a i díky slevovým kuponům do sítě Pet Center očekáváme, že letos klientům na odměnách vyplatíme téměř 100 milionů korun“, říká Josef Jehlík z GE Money Bank. bene+ je automatickou součástí platebních karet GE Money Bank. V programu je již přes 250 partnerů, klienti tak mohou výhody čerpat ve více než 1600 kamenných provozovnách a 35 internetových obchodech.

Pod stromeček konzerva i nové hračky

A jak bude vánoční překvapení pro čtyřnohé členy rodin nejčastěji vypadat? Převážná většina mazlíčků dostane nějaký pamlsek a každý druhý se může těšit na novou hračku. Polovina dárců vánoční překvapení zabalí, položí pod stromeček a nechá mazlíčka, aby si ho sám vyčenichal. Ostatní raději svému miláčkovi dárek předem rozbalí. Co se týče Vánočního hodování, šest domácích zvířátek z deseti dostane o svátcích běžnou stravu jako každý jiný den. Třetina si naopak polepší a může se těšit například na konzervu nebo jinou dobrotu.

Českým domácím mazlíčkům každopádně nehrozí, že by se o svátcích přejedli a způsobili si zažívací potíže jako mnozí z jejich páníčků. „To je vážně dobrá zpráva. Takže zatímco páníček si nacpe břicho, já dostanu tak maximálně kočičí konzervu. Pokud budu mít štěstí, protože dvě ze tří koček mají smůlu úplně,“ komentuje výsledky průzkumu mrzutý kocour ze spotů GE Money Bank.

Milada Franek,

tisková mluvčí GE Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Milada Franek, mobil: +420 606 661 304, tel.: +420 224 446 011, e-mail: milada.franek@ge.com