V prvním pololetí vzrostlo celkové portfolio poskytnutých hypoték o 42 %


Zájem klientů o hypoteční úvěry GE Money Bank pokračoval i v prvním pololetí letošního roku. Především díky rekordně nízkým úrokovým sazbám a úspěchu Hypotéky naopak vzrostl celkový objem hypoték, které GE Money Bank již poskytla klientům, na 8,8 miliardy korun. V meziročním porovnání to představuje nárůst o 42 %.

Celkové portfolio poskytnutých hypotečních úvěrů dosáhlo ke 30. červnu 2005 více než 10 tisíc úvěrů v objemu 8,8 miliardy korun. Celkový objem se v porovnání s koncem loňského června zvýšil o 42 %. Nejčastěji klienti volí hypotéky s pětiletou fixací úrokové sazby. Stále častěji využívají také fixaci tříletou.

„V porovnání s dalšími typy úvěrů vykázaly hypotéky nejrychlejší růst. Pochopitelně byl jedním z důležitých vlivů na rostoucí zájem o hypoteční úvěry výrazný pokles úrokových sazeb. GE Money Bank v průběhu prvního pololetí snížila úrokové sazby několikrát a v současnosti činí např. sazba hypotéky Premium s jednoletou fixací jen 2,29 % p.a.,“
řekl Stanislav Rokos, manažer hypoték GE Money Bank. „S velkým zájmem klientů se setkala nově představená Hypotéka naopak, kterou jsme uvedli na trh v dubnu. Ta umožňuje klientům získat ještě před výběrem nemovitosti neodvolatelný závazek výše a podmínek úvěru již třetí den po doložení příjmů. Klient pak může v klidu až devět měsíců vybírat nemovitost,“ dodal.

„Dalšími zajímavými trendy, u nichž jsme v uplynulém pololetí pozorovali posílení, je využívání hypoték i k jiným účelům, než jen k nákupům nemovitostí. Posiluje především používání hypotečních úvěrů k rekonstrukcím a renovacím,“
dodal Stanislav Rokos.

První pololetí bylo v GE Money Bank celkově ve znamení inovací. Kromě Hypotéky naopak banka představila další zlepšení zaměřená zejména na zjednodušení a zrychlení procesu sjednávání hypotečního úvěru. Pro klienty se tak stalo uzavření smlouvy a čerpání i vedení hypotéky snazší, rychlejší a flexibilnější. GE Money Bank zjednodušila žádost i smlouvu o úvěru, požaduje o pětinu méně dokladů než dříve a k lepší orientaci klientů slouží také snadné návody, které jsou klientům sestaveny na míru dle jejich potřeb. Zjednodušily se zároveň i podmínky čerpání úvěru.

* * *

GE Money Bank poskytuje hypotéky klientům od 18 do 65 let s možností splácení hypotéky až do 70 let věku klienta. Věk posuzuje podle nejmladšího samostatně výdělečného účastníka hypotečního úvěru. To pomáhá především mladším lidem s nižšími příjmy, kterým pomáhají se splácením hypotéky rodiče. Díky tomuto postupu mohou totiž zvolit delší dobu splatnosti a mají tak nižší měsíční splátky.

GE Money Bank umožňuje klientům zafixovat si úrokové sazby na jeden rok, tři roky a pět let (kromě 1leté fixace u produktu Optimum), okamžitě znát konečnou cenu a velmi snadno si vybrat hypotéku, která odpovídá jejich potřebám. GE Money Bank přistupuje ke všem klientům zcela transparentně při stanovení všech hypotečních úrokových sazeb. Sazbu banka garantuje všem klientům, kteří splní podmínky skóringu.

GE Money Bank umožňuje klientům získat schválení hypotéky ještě před výběrem nemovitosti. Prostřednictvím „Hypotéky naopak“ klient předem získá neodvolatelný závazek výše a podmínek úvěru a s hypotékou „v kapse“ si může až devět měsíců vybírat nemovitost podle svých představ. Jde o další zásadní inovaci, která klientům GE Money Bank umožňuje snazší získání vysněného bydlení.

K hypotéce nabízí GE Money Bank zároveň doplňkový úvěr, který je zcela bezúčelový. Klienti ho používají především na dovybavení domácnosti, ale skutečné použití záleží jen na klientovi a banka ho nekontroluje.


Eva Chaloupková,
manažerka externí komunikace GE Money Bank