V prvním pololetí roku 2007 pokračovala GE Money Bank v silném růstu

Počet klientů GEMB vzrostl meziročně o téměř 54 tisíc na 886 800

 

  • Bilanční suma dosáhla bezmála 75 mld. Kč (+ 8 %)
  • Objem úvěrů se meziročně zvýšil na 71,7 mld. Kč (+ 24 %)
  • Celkový objem hypoték dosáhl v polovině roku 17,4 mld. Kč (+ 42 %)
  • Vklady klientů činily 51,1 mld. Kč (+ 3 %)
  • K 30. 6. GEMB provozovala 508 bankomatů a 210 poboček
    (podle českých účetních standardů)

V prvních šesti měsících roku 2007 pokračovala GE Money Bank v dynamickém růstu a posilování pozice mezi předními bankami. Největšího úspěchu dosáhla v oblasti hypoték. Poskytla nové hypotéky v hodnotě 4,4 mld. Kč, což je o 108 % více než k 30. červnu 2006. Celkový objem úvěrů se zvýšil o 24 % na 71,7 mld. Kč. Počet klientů meziročně vzrostl o téměř 54 tisíc na 886 800. Bilanční suma banky dosáhla 74,9 mld. Kč, což je ve srovnání s loňským rokem nárůst o více než 8 %. V prvním pololetí banka vykázala čistý zisk 1,47 miliard Kč.

„Jsme hrdí na to, že právě v roce 2007, kdy oslavujeme desetileté výročí úspěšného působení v České republice, jsme vykazovali tak skvělé výsledky v průběhu celého prvního pololetí. Velký růst jsme zaznamenali především v oblasti hypoték, spotřebitelských úvěrů a běžných účtů. Hned od uvedení konta Genius Active, běžného účtu s jedním paušálem, které lze bez nadsázky označit za nejlepší svého druhu na českém trhu, jsme zaznamenali obrovský zájem klientů. Dnes, tedy zhruba po 6 měsících od uvedení, jejich počet přesahuje 80 tisíc. Daří se nám ovšem i u produktů určených pro podnikatele, stali jsme se jedničkou ve financování zemědělců v ČR a účet Genius Business Active získal nejvyšší ocenění v letošním ročníku soutěže Zlatá koruna,“ řekl Pieter van Groos, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Bank. „V průběhu druhé poloviny roku očekáváme pokračující růst zájmu o hypotéky, úvěry a naše běžné účty Genius s jedním paušálem.“

Aktiva banky vzrostla zejména díky klientským úvěrům a novým investicím, které směřovaly do rozšiřování obchodní sítě banky a nových technologií. Celkový objem poskytnutých úvěrů dosáhl k 30. 6. 2007 sumy 71,7 mld. Kč, o 24 % více než ke stejnému datu předešlého roku. Největší podíl mají na tomto růstu hypoteční produkty, ale velký zájem byl také o Expres půjčku a úvěry pro podnikatele.

Na straně pasiv došlo především k navýšení závazků vůči klientům, tedy k růstu vkladů. Jejich hodnota se meziročně zvýšila o více než 3 % na 51,1 mld. Kč. Počet vedených běžných účtů stoupl na bezmála 959 tisíc, což představuje téměř 2% meziroční nárůst. Velký zájem byl především o inovativní běžné účty Genius Active s jedním měsíčním paušálem.

Celková hodnota bilanční sumy GE Money Bank k 30. 6. 2007 činí 74,9 mld. Kč. I přes značnou úvěrovou expanzi zachovala GE Money Bank stabilní kapitálovou přiměřenost ve výši 24,7 %, což značně převyšuje povinný poměr daný ČNB.

GE Money Bank vykázala za první pololetí roku 2007 čistý zisk v hodnotě 1,47 miliard Kč. Jeho výše byla výrazně ovlivněna značnými investicemi do technologií, rozšiřování obchodní sítě banky, ostatních prodejních kanálů a do rozvoje poskytovaných produktů a služeb.

 

 

 

Obchodní výsledky GE Money Bank
(podle českých účetních standardů)

 

 

Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank