V prvním čtvrtletí financovala GE Money Auto nákup vozů za 1,6 miliardy korun

Společnost GE Money Auto, která v loňském roce na českém trhu financovala koncovým zákazníkům nejvíce automobilů, potvrdila dobré výsledky i prvním čtvrtletí roku 2006. Za první tři měsíce financovala celkem 8368 automobilů v souhrnné pořizovací ceně 1,6 miliardy korun.

GE Money Auto zvýšila od ledna do března 2006 ve srovnání se stejným obdobím roku minulého počet financovaných automobilů o 14 % - ze 7351 na 8368. Celková pořizovací cena financovaných vozů vzrostla o 15 % z 1,4 na 1,6 miliardy korun. Více než 80 % vozů bylo financováno prostřednictvím účelového úvěru autoCREDIT, který je nejvyužívanějším úvěrovým produktem pro financování nákupu automobilů v České republice.

GE Money Auto je největší českou společností ve financování ojetých vozů. V prvním čtvrtletí 2006 zaznamenala výrazný nárůst i ve financování nových automobilů. Počet financovaných nových automobilů v prvním čtvrtletí 2006 vzrostl meziročně o 40 %, ještě výrazněji stoupla jejich celková pořizovací cena - o 48 %.

„Dobré výsledky za první tři měsíce letošního roku potvrzují naši vedoucí pozici na českém trhu financování automobilů. V roce 2005 jsme financovali nejvíce automobilů koncovým uživatelům. Téměř každý druhý ojetý vůz v České republice byl financován prostřednictvím leasingu nebo úvěru autoCREDIT společnosti GE Money Auto,“
uvedl Petr Šaštinský, generální ředitel a předseda představenstva GE Money Auto.

Společnost GE Money Auto nabízí svým zákazníkům mnoho zajímavých výhod. Její klienti mohou například využívat věrnostní program Program Plus. Jeho hlavní výhodou je výrazné cenové zvýhodnění při financování dalšího vozu a zjednodušený schvalovací proces. V rámci Programu Plus obdrží rovněž CCS kartu nabitou na hodnotu 2000 Kč. Při uzavření nové smlouvy získají klienti také kartu Benzin Plus, která je opravňuje čerpat pohonné hmoty u čerpacích stanic Benzina a Paramo se slevou 0,80 Kč na litru pohonných hmot. Její platnost skončí v prosinci 2008 - mohou ji tak využívat téměř tři roky.

Společnost GE Money Auto nabízí financování automobilů prostřednictvím spotřebitelského úvěru autoCREDIT nebo finančního leasingu. Mezi další služby, které nabízí svým klientům, patří také v srpnu 2005 představené pojištění autoPROTECT, které zajišťuje krytí rozdílu mezi pořizovací cenou vozidla a časovou cenou, již stanovuje pojišťovna v okamžiku pojistné události.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Auto