V březnu poskytla GE Money Bank Expres půjčky v rekordním objemu 1,1 miliardy Kč


Dynamický růst zájmu klientů o retailové úvěry GE Money Bank pokračoval i v prvním čtvrtletí letošního roku. Výrazně se v meziročním srovnání zvýšil především objem nově poskytnutých Expres půjček - o 27 % na 2,313 miliardy Kč.

Klienti projevili v prvním čtvrtletí roku 2005 o Expres půjčku výrazný zájem. Celkový objem nově poskytnutých Expres půjček dosáhl 2,313 miliardy Kč, tedy o 27 % víc, než ve stejném období loňského roku. Portfolio Expres půjček představovalo k 31. březnu 435 tisíc úvěrů v objemu 14,095 miliardy Kč. V meziročním porovnání jde jak u počtu, tak u objemu o nárůst o 33 %.

Rekordním měsícem byl pro Expres půjčku březen, kdy GE Money Bank poskytla klientům 19 tisíc nových úvěrů v objemu 1,1 miliardy Kč. V porovnání s březnem roku 2004 jde o nárůst na dvojnásobný objem.

"Rostoucí zájem klientů o Expres půjčku je dlouhodobým trendem. Rekordní výsledek v březnu byl způsoben zejména zahájením nabídky "Půjček v akci", kdy banka nabízí úvěry ve výši 50, 70 a 90 tisíc Kč s garantovanými měsíčními splátkami," řekl ředitel retailového bankovnictví GE Money Bank Jan Rollo. "Ve druhém čtvrtletí očekávám u Expres půjček pokračování růstu a to i díky tomu, že nabídka "Půjček v akci" potrvá až do konce května," dodal Jan Rollo.

Expres půjčka naplňuje všechny čtyři klíčové atributy GE Money Bank představené při lednovém re-brandingu. Žádost o ni je snadná, klient banky potřebuje jen minimum dokladů. Je flexibilní - klient si může zvolit parametry půjčky podle svých potřeb. Je rychlá - proces schvalování trvá v průměru jen dvě minuty. Je také dostupná prostřednictvím čtyř kanálů - požádat o ni lze na obchodním místě, přes telefon a Internet a od února také pomocí bankomatu GE Money Bank.


Expres půjčka od GE Money Bank

Současná nabídka "Půjček v akci" navazuje na úspěch podobné akce, v rámci níž vloni GE Money Bank nabízela Expres půjčku ve výši 50 a 75 tisíc Kč s garantovanou měsíční splátkou. Pro nabízené částky byla garantovaná splátka na nejnižší úrovni na trhu. Akce probíhala od září do prosince 2004 a jen v průběhu těchto čtyř měsíců GE Money Bank poskytla nové úvěry v objemu 3,747 miliardy Kč.

Nabídka "Půjčky v akci" - od 1. března do 31. května
· Expres půjčka ve výši 50 000 Kč se splatností 72 měsíců a garantovanou měsíční splátkou 999 Kč
· Expres půjčka ve výši 70 000 Kč se splatností 72 měsíců a garantovanou měsíční splátkou 1399 Kč
· Expres půjčka ve výši 90 000 Kč se splatností 72 měsíců a garantovanou měsíční splátkou 1799 Kč

Expres půjčka je neúčelový úvěr, u kterého GE Money Bank nevyžaduje žádné ručení, přičemž o poskytnutí rozhodne banka na počkání. Prostřednictvím Expres půjčky si mohou klienti půjčit 30 až 200 tisíc Kč. Dobu splatnosti si mohou zvolit podle svých požadavků v délce 24, 30, 40, 50, 60 a 72 měsíců.

Schválení Expres půjčky od GE Money Bank trvá obvykle jen 1,5 až 3 minuty, průměrná doba od podpisu smlouvy o Expres půjčce do připsání peněz na účet klienta činí 20 minut. Jednoduchost vyřízení spolu s rychlostí celého procesu - od žádosti přes schválení až po připsání peněz - dělá z Expres půjčky jeden z nejžádanějších úvěrových produktů na českém trhu.

Nově lze požádat o půjčku prostřednictvím více než 360 bankomatů GE Money Bank. Na bankomatech GE Money Bank je klientům k dispozici služba Infolimit, která je informuje o tom, kolik peněz jim může banka okamžitě půjčit prostřednictvím Expres půjčky, kontokorentu Flexikredit, nákupní úvěrové O.K. karty a kreditní karty MoneyCard. Pokud klient zadá své telefonní číslo, kontaktuje jej nejpozději další pracovní den bankéř GE Money Bank a dohodne s ním vše potřebné. Tento způsob kontaktu mohou využít i zájemci o úvěr, kteří nejsou klienty GE Money Bank.

O poskytnutí Expres půjčky mohou jak klienti GE Money Bank, tak i všichni ostatní požádat nejen na 195 obchodních místech banky, ale také on-line prostřednictvím internetu. Díky jednoduchému formuláři na adrese www.exprespujcka.cz <http://www.exprespujcka.cz> je žádost o půjčku i rozhodnutí o ní otázkou několika minut. Dostupnosti Expres půjčky pomáhá také telefonní linka 844 844 844, na níž mohou zájemci o úvěr předběžně zjistit, zda oni osobně mohou úvěr získat, v jaké výši a s jakou měsíční splátkou.

Klienti čerpající Expres půjčku si mohou sjednat pojištění schopnosti splácet. Klient je pojištěn od data čerpání úvěru až do jeho splacení. Zájemci si mohou zvolit mezi dvěma typy pojištění, která kryjí následující rizika:
A) pojištění splátek v případě pracovní neschopnosti, plné a trvalé invalidity a úmrtí,
B) pojištění splátek v případě pracovní neschopnosti, plné a trvalé invalidity, úmrtí a pojištění pro případ ztráty zaměstnání.


Eva Chaloupková,
manažerka komunikace GE Money Bank