V 1. pololetí letošního roku profinancoval GE Capital Leasing automobily za více než 3,3 mld Kč

Více než 19 tisíc automobilů v souhrnné pořizovací ceně přes 3,3 miliardy Kč profinancovala v prvním pololetí letošního roku v České republice společnost GE Capital Leasing. Meziročně tak vzrostl počet profinancovaných automobilů o 19 %, souhrnná pořizovací cena nakoupených automobilů vzrostla o 18 %. Největší zájem jevili zákazníci GE Capital Leasing o inovovaný úvěr autoCREDIT, jehož prostřednictvím nakoupili 5 843 vozů v souhrnné ceně 679 milionů Kč.

Za celé první pololetí využili zákazníci produktů GE Capital Leasing pro financování 1 734 nových automobilů v souhrnné pořizovací ceně 549 milionů Kč a 17 371 ojetých vozů v hodnotě přibližně 2,8 miliardy korun. V porovnání se stejným obdobím loňského roku se zvýšil počet nových vozů o 18,6 %, pořizovací cena těchto vozů vzrostla o 26 %. Počet nakoupených ojetých vozů vzrostl o 19 % a jejich souhrnná pořizovací cena vzrostla meziročně o 16,6 %.

Celkový objem finančních prostředků poskytnutých společností GE Capital Leasing na pořízení automobilu prostřednictvím leasingu či úvěru autoCREDIT přesáhl v 1. pololetí letošního roku 2,48 mld. Kč, což představuje oproti stejnému období loňského roku růst 25,2 %.

„GE Capital Leasing potvrdila svou pozici leadera na trhu financování nákupu ojetých vozidel. Velmi výrazný je přitom přesun klientů od financování nákupu vozu s pomocí leasingu ke klasickému úvěrovému financování,“ řekl generální ředitel GE Capital Leasing Petr Šaštinský. „Inovace úvěrového produktu autoCREDIT v první polovině letošního roku byla velmi úspěšným tahem - u ojetých vozů činí v současnosti podíl úvěrového financování na celkovém objemu obchodů plných 84 %,“ dodal Petr Šaštinský.

Prostřednictvím úvěru autoCREDIT, který připravila pro zákazníky GE Capital Leasing sesterská společnost GE Capital Multiservis, mohou zákazníci financovat až 100 % ceny vozu. Spodní hranice výše úvěru činí 25 000 korun, horní hranice není nijak omezena. Dobu splácení si může klient zvolit sám v rozmezí 6 až 72 měsíců. Úvěr je možné vyřídit na počkání přímo v místě prodeje. Klienti GE Capital Leasing navíc získávají s autoCREDITEM komplexní službu sestávající nejen z financování vozu, ale i z výhodného balíčku pojištění – povinného ručení a havarijního pojištění.

Výsledky společnosti GE Capital Leasing v prvním pololetí letošního roku podtrhují fakt, že se dokázala úspěšně přizpůsobit razantním změnám na trhu – ať již v oblasti požadavků zákazníků, tak například výrazným změnám v oblasti DPH.

„Vyřízení smlouvy o nákupu ojetého vozu na leasing nebo úvěr je otázkou několika minut. K uzavření úvěrové smlouvy není požadován ručitel a klient tak může odjet v nově zakoupeném vozidle zhruba do 30ti minut,“ dodal Petr Šaštinský.

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Leasing