Úvěry poskytnuté GE Capital Bank meziročně vzrostly o téměř 35 %

 • Stav úvěrového portfolia ke konci třetího čtvrtletí činil 34,5 mld. Kč (růst o 34,8 %).
 • Čistý zisk ke konci třetího čtvrtletí 2004 dosáhl téměř 1,4 mld. Kč (růst o 18 %).
 • Kapitálová přiměřenost ve výši 30,9 %.
 • 727 754 klientů (meziroční nárůst o 3,2 %).
 • Počet nástrojů přímého bankovnictví 468 149 (růst o 3,8 %).

  Zisk GE Capital Bank překročil hranici jedné miliardy korun

  (uváděné výsledky jsou podle amerických účetních standardů US GAAP)

  Čistý zisk GE Capital Bank překročil ke konci třetího čtvrtletí hranici jedné miliardy. K 30. září 2004 dosáhl výše téměř 1,4 mld. Kč (jde o výsledky podle amerických účetních standardů US GAAP, které jsou srovnatelné s mezinárodními účetními standardy). V porovnání se stejným obdobím roku 2003 došlo k růstu zisku o 18 %.

  Rostl i čistý zisk na zaměstnance. K 30. září dosáhl výše 904 tisíc Kč (jde o anualizovaný údaj) a meziročně se tak zvýšil o 9 %. GE Capital Bank měla ke konci třetího čtvrtletí 2059 zaměstnanců.

  „Na růstu zisku GE Capital Bank měla vliv pokračující úvěrová expanze. GE Capital Bank opětovně zaznamenává markantní nárůst zájmu o úvěrové produkty jak z oblasti spotřebitelských úvěrů a hypoték tak úvěrů pro malé a střední firmy. Stav úvěrového portfolia se totiž meziročně zvýšil o 34,8 %. Ke konci třetího čtvrtletí letošního roku činil objem úvěrů poskytnutých klientům 34,5 mld. Kč,“ řekl Gerard Ryan, předseda představenstva a generální ředitel GE Capital Bank.

  „Očekáváme, že stejně dynamicky jako ve třetím čtvrtletí poroste zájem o naše úvěrové produkty i v posledních měsících letošního roku,“ řekl Gerard Ryan. „Chceme pokračovat v růstu kvality našich produktů a služeb. Další novinky mohou klienti očekávat počátkem příštího ve spojitosti s re-brandingem naší banky na GE Money Bank. Vstoupíme tím do nové fáze rozvoje. Současně chceme klást důraz na globální sílu businessů GE Consumer Finance, která celosvětovou změnou názvu na GE Money posílí své vnímání jako jednotné globální společnosti. Budeme dále pokračovat v orientaci na rozvoj, rozšiřování a růst kvality služeb pro drobnou a firemní klientelu,“ řekl Gerard Ryan, předseda představenstva a generální ředitel GE Capital Bank.

  Vysokého tempa úvěrové expanze dosahuje GE Capital Bank při zachování jedné z nejvyšších kapitálových přiměřeností na českém trhu, která má hodnotu 30,9 %. O zdravém růstu GE Capital Bank svědčí i další ukazatele - rentabilita průměrných aktiv (ROA) měla k 30. září 2004 hodnotu 3,24 % a rentabilita průměrného vlastního kapitálu (ROE) činila 18,67 %.

  Bilanční suma GE Capital Bank se ke konci letošního září v porovnání se stejným obdobím loňského roku zvýšila o 1,3 mld. Kč na 57,4 mld. Kč.

  Dynamický růst úvěrových produktů: Osobní půjčky Expres, hypoték a úvěrů pro malé a střední firmy

 • Osobní půjčka Expres

  V průběhu prvních devíti měsíců letošního roku poskytla GE Capital Bank nové Osobní půjčky Expres v celkovém objemu 5,876 miliardy korun. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2003 vzrostl objem nově poskytnutých Osobních půjček Expres o 30,2 %. Celkové portfolio činilo k 30. září celkem 12,359 miliardy Kč, což představuje meziroční nárůst o 30,5 %.

  Zájem o Osobní půjčku Expres ve třetím čtvrtletí pozitivně ovlivnila zejména nabídka „Půjčka v akci!“, v rámci níž GE Capital Bank nabízí klientům úvěry ve výši 50 tisíc Kč a splátkou 999 Kč měsíčně a 75 tisíc Kč s měsíční splátkou 1499 Kč.

  Osobní půjčka Expres je neúčelový úvěr, u kterého GE Capital Bank nevyžaduje žádné ručení, přičemž o poskytnutí rozhodne banka na počkání. Prostřednictvím Osobní půjčky Expres si mohou klienti půjčit 30 až 200 tisíc Kč. Dobu splatnosti si mohou zvolit podle svých požadavků v délce 24, 30, 40, 50 , 60 a 72 měsíců.

  Schválení Osobní půjčky Expres od GE Capital Bank trvá obvykle jen 1,5 až 3 minuty, průměrná doba od podpisu smlouvy o Osobní půjčce Expres do připsání peněz na účet klienta činí 2 hodiny.

  Jednoduchost vyřízení spolu s rychlostí celého procesu - od žádosti přes schválení až po připsání peněz - dělá z Osobní půjčky Expres jeden z nejžádanějších úvěrových produktů na českém trhu. Při dotazování klientů na hlavní důvod, proč se rozhodli právě pro Osobní půjčku Expres, označila rychlost více než třetina z nich.

  O poskytnutí Osobní půjčky Expres mohou jak klienti, tak i neklienti GE Capital Bank požádat i prostřednictvím internetu. Díky jednoduchému formuláři na adrese www.exprespujcka.cz je žádost o půjčku i rozhodnutí o ní otázkou několika minut. GE Capital Bank navíc svým klientům poskytuje službu Infolimit, díky níž se každý měsíc dozví, jakou částku je jim banka ochotna okamžitě půjčit.

  Dostupnosti Osobní půjčky Expres pomáhá také telefonní linka 844 844 844, na níž mohou zájemci o úvěr předběžně zjistit, zda mohou úvěr získat, v jaké výši a s jakou měsíční splátkou.

 • Hypotéky

  V prvních devíti měsících letošního roku čerpali klienti GE Capital Bank hypotéky v objemu 2,565 miliardy korun. V porovnání se stejným obdobím roku 2003 tak objem čerpaných hypoték zaznamenal meziroční nárůst o 87,4 %. Celkové portfolio obsahovalo k 30. září hypotéky v objemu 6,935 miliardy Kč. V meziročním srovnání vzrostl objem hypotečních úvěrů o 73,1 %.

  GE Capital Bank až do konce roku klientům nabízí hypotéku s bezplatným odhadem ceny nemovitosti, letos také začala nabízet hypotéku, kterou lze použít na nákup rekreačních objektů (chalupy), nákup družstevního bytu pomocí standardní hypotéky nabízí banka klientům již od roku 2002.

  S vyřízením hypotéky pomáhá klientům osobní hypoteční bankéř GE Capital Bank. Klienti jsou hned na první schůzce informováni o výši úrokové sazby, kterou jim banka bude garantovat. Osobní hypoteční bankéř zároveň okamžitě spočítá potřebnou splátku úvěru, pomůže klientům s vyřízením veškerých potřebných náležitostí a provede je celým procesem získání nového bydlení.

  Předčasné splacení hypotéky umožňuje GE Capital Bank bez sankcí. Pokud klient při uzavření hypotéky využije možnost zřídit si mimořádnou splátku, může kdykoliv předčasně splatit část úvěru bez jakýchkoli sankcí – a to i mimo dobu konce fixace úrokové sazby.

 • Úvěry pro malé a střední firmy

  GE Capital Bank posílila ve třetím čtvrtletí letošního roku svou pozici na úvěrovém trhu pro malé a střední firmy. Celkové portfolio úvěrů poskytnutých malým a středním firmám činilo ke konci třetího čtvrtletí letošního roku 13,413 mld. Kč. V porovnání s koncem září loňského roku došlo k růstu o 36,8 %. Největší zájem přitom měli podnikatelé o Malou podnikatelskou půjčku.

  Výhodou Malé podnikatelské půjčky je nejen neúčelovost úvěru, ale i rychlost jejího vyřízení. Efektivní schvalovací proces GE Capital Bank umožňuje rozhodnout o poskytnutí úvěru do tří pracovních dnů od dodání dokumentace. Banka poskytuje Malou podnikatelskou půjčku od 500 tisíc do 5 milionů korun. Splatnost úvěru je až šest let.

  Vedle úvěrových produktů mají malé a střední firmy velký zájem o využívání nástrojů přímého bankovnictví. GE Capital Bank jim nabízí například Internet Banku, Mobil Banku a především homebanking BankKlient, který je určen speciálně pro firemní subjekty. BankKlient totiž reaguje na specifické požadavky firem, jako je například přenos dat do účetních systémů či síťový provoz. Využívání přímého bankovnictví se projevuje i ve vysokém podílu elektronických transakcí na celkovém počtu platebních operací - 74 %.

  Finanční programy GEnius se setkaly se zájmem klientů

  Finanční programy GEnius uvedla GE Capital Bank na trh v květnu. Jde o skupiny bankovních produktů dle klientova výběru, za něž klienti platí jeden souhrnný poplatek. Klient si může vybrat ze tří variant – Mini, Standard a Komplet, které se liší počtem produktů. Klienti mohou kdykoliv bez poplatků za zrušení a zřízení měnit skladbu produktů v programu, či libovolně mezi programy přecházet. Po čtyřech měsících na trhu si zřídilo některou z variant finančních programů GEnius téměř 28 tisíc klientů.

  V každém ze tří finančních programů GEnius je pevně stanoven pouze počet produktů - GEnius Mini - tři produkty (běžný účet + dva další produkty), GEnius Standard - pět produktů (běžný účet + čtyři další produkty) a GEnius Komplet, který klientovi dává možnost zřídit si k běžnému účtu neomezeně mnoho produktů k běžnému účtu.

  Klienti užívající finanční program GEnius mají na výběr z devíti produktů. Těmi jsou platební karty Maestro, MasterCard Standard a MasterCard Internet, kontokorent Flexikredit, spořící účet a nástroje přímého bankovnictví (Mobil Banka, Telefon Banka, Internet Banka GEnius a Internet Banka).

  Roste zájem o internetové bankovnictví GE Capital Bank

  GE Capital Bank poskytla ke konci třetího čtvrtletí letošního roku přes 468 149 nástrojů přímého bankovnictví. Největší zájem projevovali klienti o službu Internet Banka, jíž ke konci září využívalo 180 733 klientů.

  I ve třetím čtvrtletí si GE Capital Bank udržela pozici leadera na trhu v oblasti GSM bankovnictví. Ke 30. září využívalo služby Mobil Banka celkem 156 649. Novou službu nabídla GE Capital Bank klientům užívající GSM bankovnictví 1. září . Služba SMS Servis rozšířila funkčnosti Mobil Banky o možnost nechat si zasílat SMS o pohybech na účtu či výši zůstatku na účtu.

  Třetí nástroj přímého bankovnictví Telefon Banku využívalo k 30. září letošního roku 130 767 klientů.

  GE Capital Bank má nyní 345 bankomatů. Od počátku roku 2001, kdy začala s instalováním nových bankomatů, se jejich počet zvýšil na více než čtyřnásobek. V rozšiřování bankomatové sítě GE Capital Bank pokračuje i v letošním roce. Do konce roku by klienti měli mít k dispozici 370 bankomatů. Do konce roku 2005 plánuje banka rozšířit bankomatovou síť na 390.

  GE Capital Bank měla k 30. září letošního roku 727 754 klientů (meziroční růst o 3,2 %,), kterým vedla 912 498 depozitních účtů (růst o 1,4 %). Objem vkladů přijatých od klientů činil k 30. září 2004 téměř 46 mld. Kč.

  Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Bank