Úvěr autoCREDIT od GE Capital Leasing zaznamenal za první dva měsíce razantní úspěch

Na počátku května uvedl GE Capital Leasing ve spolupráci se sesterskou společností GE Capital Multiservis na trh inovovaný úvěr na financování nákupu automobilu autoCREDIT. Za první dva měsíce od uvedení na trh zaznamenal tento produkt razantní úspěch. Zákazníci si jeho prostřednictvím pořídili 5 843 vozů a celková profinancovaná částka činila necelých 679 mil. Kč. AutoCREDIT se tak stal nejoblíbenějším úvěrovým produktem při financování nákupu automobilu na českém trhu.

Během prvních dvou měsíců od zavedení změn v oblasti DPH zaznamenala společnost GE Capital Leasing rapidní nárůst zájmu o financování nákupu automobilu úvěrem. Přesun od klasického leasingu k úvěru je markantní především u ojetých vozů, kde činí již dnes financování úvěrem celých 84 % případů. Oproti dubnu letošního roku se počet úvěrových smluv zvýšil více než sedminásobně.

Průměrná pořizovací cena ojetého automobilu koupeného prostřednictvím inovovaného úvěru autoCREDIT činila v květnu a červnu 150 876 Kč. V případě nových automobilů činila průměrná pořizovací cena bez DPH 350 907 Kč.

„K 1. květnu 2004 prošel autoCREDIT razantní změnou a byl uveden na trh jako v podstatě nový produkt,“ uvedl Petr Šaštinský, generální ředitel společnosti GE Capital Leasing. „Hlavním motivem pro podstatnou inovaci tohoto produktu byly přitom změny v dani z přidané hodnoty. Od 1. května letošního roku byla finanční služba u leasingu přeřazena ze snížené sazby 5 % do základní sazby 19 %, což vedlo ke zdražení klasického leasingu. Nový autoCREDIT umožní našim zákazníkům koupit si automobil za stejných podmínek, jako před touto změnou,“ dodal Petr Šaštinský.

GE Capital Leasing očekává na základě zkušeností sesterských společností v zahraničí a na základě dosavadního ohlasu u zákazníků, že nákup vozů na úvěr se stane v blízké budoucnosti tahounem trhu financování automobilů pro spotřebitele. Český trh se tím dále přiblíží trhům ve vyspělých zemích.

Klienti si prostřednictvím autoCREDITU mohou půjčit až 100 % ceny vozu. Úvěr získají na počkání přímo v autobazaru či autosalonu a během několika málo okamžiků mohou odjet svým nově pořízeným vozem. K nákupu na splátky prostřednictvím autoCREDITU nepotřebují klienti žádného ručitele. Na rozdíl od klasického leasingu se vůz ihned po převzetí stává majetkem klienta.

„Úvěr autoCREDIT je velmi flexibilní. Nejnižší výše úvěru začíná již na 25 tisících Kč, horní hranice není omezena. Délku splácení si klienti mohou sami zvolit od 6 do 72 měsíců. První splátku zákazníci platí až po třiceti dnech od převzetí vozu. AutoCREDIT tak přibližuje možnost koupě vozu skutečně každému,“ doplnil Petr Šaštinský.

Úvěr autoCREDIT je poskytován až na dvanáct let staré vozy. Klienti GE Capital Leasing navíc získávají s autoCREDITEM komplexní službu skládající se nejen z financování vozu, ale i z výhodného balíčku pojištění – povinného ručení a havarijního pojištění.

Úvěrovou smlouvu mohou zákazníci uzavřít v široké síti spolupracujících autobazarů a autosalónů – na více než 1200 místech v celé ČR. Automobil mohou získat klienti rovněž o víkendech. Záleží přitom pouze na otvírací době autobazaru či autosalonu.

Zákazníci mají rovněž možnost uzavřít za výhodných podmínek pojištění schopnosti splácet u Pojišťovny Cardif Pro Vita.

Uvedením účelového úvěru autoCREDIT potvrzuje GE Capital Leasing svou roli inovátora na trhu financování automobilů. Dosavadní výsledky dokazují, že zavedení inovovaného autoCREDITU bylo krokem správným směrem.

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Leasing