Tři čtvrtiny klientů nikdy od své banky nedostaly žádnou odměnu

GE Money Bank to mění, za pravidelnou odměnu k účtu Genius bene+ chce polovina klientů potěšit svoje blízké

Většinu klientů jejich banka nikdy ničím neodměnila. Tak to alespoň vyplynulo z lednového průzkumu GE Money Bank na vzorku 300 respondentů. Kdyby klienti od banky obdrželi nějakou finanční odměnu, téměř polovina by ji přidala ke svým úsporám. Ostatní by ji využili, aby udělali radost sobě nebo svým blízkým.

GE Money Bank uvedla v lednu na trh nový účet Genius bene+, který odměňuje klienty za jeho aktivní využívání každý měsíc částkou 50 korun. V souvislosti s tím banka uspořádala průzkum, který ukázal, že 76 % dotázaných nikdy od své banky nedostalo žádnou, ani jednorázovou odměnu, případně šlo jen nějaký nepotřebný suvenýr. Sedm procent uvedlo, že jim banka dala dárek, který je skutečně potěšil.

Pouze 8 % dotázaných od banky obdrželo jednorázovou finanční částku, samozřejmě se to netýká úroků ze zůstatku na účtu. „Naše průzkumy ukazují, že klienti jsou stále náročnější a chceme-li je opravdu odměnit za aktivní využívání běžného účtu, pak nejlepším způsobem je přímá finanční odměna,“ říká Iva Štylerová, ředitelka retailových produktů GE Money Bank.

Průzkum GE Money Bank dále zjišťoval, jak by respondenti naložili s padesátikorunou, kterou by získali jako jednorázovou odměnu od banky. „Naše průzkumy ukazují, že padesátikorunová odměna zákazníky skutečně potěší,“ říká Iva Štylerová. Téměř polovina účastníků uvedla, že by padesátikorunu hodila do prasátka, resp. přidala k jiným úsporám. K těm šetrnějším patřili překvapivě mladí respondenti ve věku 18 až 26 let. Druhá polovina by ji využila, aby udělala radost sobě nebo svým blízkým.

S padesátikorunou do cukrárny

Přes 13 % by padesátikorunovou odměnu využilo pro sebe, 5 % by si koupilo nějakou drobnost a 8 % něco na zub. Kdyby obdarovaní zamířili na něco dobrého do cukrárny, více než polovina by si dala zmrzlinu, nejčastěji zmrzlinový pohár, ale nepohrdli by ani točenou nebo kopečkovou zmrzlinou.Každý druhý by v cukrárně poseděl u kávy, někteří by si k ní dali i zákusek, většinou by to byl dort, věneček nebo rakvička.

Své blízké by z padesátikorunové odměny potěšilo 18 % dotázaných. Nejvíce mezi nimi bylo těch, kteří by přilepšili dětem na kapesném. Nejčastěji takto odpověděli lidé ve věku 27 až 45 roky, tedy pravděpodobně rodiče. Štědřejší by byly spíše maminky než tatínkové. 

Téměř 6 % by si vzpomnělo na svého domácího mazlíčka a z odměny by mu koupilo nějaký pamlsek. Stejné procento dotázaných uvedlo, že by částkou 50 korun pamatovali na charitu. Někteří respondenti by odměnu využili na dopravu, většinou by ji přidali na nákup pohonných hmot nebo jízdenek MHD a zaplatili si tak cestu do školy nebo do práce. Čtvrtina by si za padesátikorunovou odměnu koupila lístek na vlak nebo autobus a vydala se na návštěvu přátel či příbuzných, případně na výlet do přírody.

Genius bene+ odmění klienty každý měsíc

Nejvýhodnější účet na trhu Genius bene+ odmění klienty každý měsíc padesátikorunou. Stačí, aby konto aktivně využívali, a spolu s nadstandardním balíčkem služeb zdarma získají také pravidelnou odměnu. Na debetní kartě k účtu je navíc automaticky spuštěn věrnostní program bene+, který vrací peníze za nákupy ve více než 1 600 partnerských obchodech. Celková výše odměn tak může být ještě vyšší.

Stačí, aby klientům přišlo měsíčně na účet Genius bene+ alespoň 10 tisíc korun, a konto získají bez poplatků (včetně například výběrů z bankomatů GE Money Bank nebo elektronických transakcí). Na zůstatku přitom nezáleží. „Průměrný kreditní příjem klientů GE Money Bank dosahuje 21 000 Kč, takže podmínku pro bezplatné vedení účtu splní drtivá většina z nich,“ říkáZdeněk Kartous, manažer depozitních produktů GE Money Bank.

K získání odměny ve výši 50 Kč potom stačí, aby zákazníci zaplatili platební kartou v uplynulém měsíci minimálně ve výši 5 000 Kč. „Ani toto nebude pro zákazníky problém – z našich zkušeností víme, že na naprosté většině platebních karet, které jsme vydali, se uskuteční transakce přibližně v této částce. Jsme proto přesvědčeni, že klienti s novým účtem podmínku pro získání odměny snadno splní,” dodává Zdeněk Kartous.

Součástí účtu Genius bene+ jsou:

 •          Odměna 50 Kč zpět na účet
 •          Všechny příchozí platby
 •          Všechny odchozí elektronické platby
 •          Debetní karta MasterCard Debit nebo Maestro
 •          4 výběry z bankomatů GE Money Bank v ČR
 •          Platební nálepky
 •          Info Servis o pohybech na účtu
 •          Elektronický výpis
 •          Vedení kontokorentu Flexikredit
 •          Internet Banka
 •          Sleva ze sazby hypotéky ve výši 0,5 % (při měsíčním obratu od 15 000 Kč měsíčně)
 •          Pomoc s převodem účtu do GE Money Bank

 

„Nový účet Genius bene+ je na českém trhu výjimečný a považujeme ho za nejvýhodnější, protože jako jediný nejen že splňuje všechny běžné požadavky a očekávání klientů, ale zároveň i pravidelně odměňuje věrné klienty,“ říká Zdeněk Kartous, manažer depozitních produktů GE Money Bank. „Z průzkumů mezi klienty českých bank vyplývá, že účet zdarma považují za samozřejmost a také si myslí, že by za věrnost měli dostávat pravidelnou odměnu. Nový účet od GE Money Bank to splňuje,“ dodává Zdeněk Kartous.

Milada Franek,

tisková mluvčí GE Money Bank


 

V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Milada Franek, mobil: +420 606 661 304, tel.: +420 224 446 011, e-mail: milada.franek@ge.com