Sport Čechy baví, věnují mu 3 dny v týdnu


Dvě třetiny Čechů aktivně sportují třikrát týdně nebo častěji, vyplynulo to z ankety GE Money Bank. Hlavní motivací je přitom pro téměř 80 % lidí skutečnost, že je sport zkrátka baví. Kvůli zdravotnímu stavu nebo hubnutí překvapivě sportuje pouhých 10 % z nás. Vyplývá to z hlasování fanoušků na stránce „Fandíme Českému olympijskému týmu ve Vancouveru“ na sociální síti Facebook, kde se odpovídalo ve dvou anketách s tématy „Jak často sportujete“ a „Proč sportujete“.

„Češi v sobě mají daleko většího sportovního ducha, než by se očekávalo. Ukázalo se, že nejsme národ pouhých televizních fanoušků, ale sami jsme soutěživí a máme velkou chuť k pohybu.
Přestože se anket účastní převážně lidé, kteří sledují sportovní olympiádu a zároveň umí využívat nová sociální média, výsledek je i tak velmi potěšující,“ říká Markéta Dvořáčková, tisková mluvčí GE Money Bank. „Na stránce ‚Fandíme Českému olympijskému týmu ve Vancouveru‘ se hlasování každý týden účastní téměř 3000 fanoušků. Nejvíce nás překvapilo, že valná většina z nich sportuje pro radost, ne protože chce dobře vypadat,“ dodává Markéta Dvořáčková.

Pro variantu „sportuji třikrát týdně a více“ se v anketě na Facebooku vyjádřilo 1818 respondentů, což představuje 64 % z celkového počtu. Dvakrát do týdne si z celkového počtu zasportuje 480 respondentů, jednou týdně 280 a jednou do měsíce či méně vyvíjí sportovní aktivitu už jen 251 účastníků ankety. Na otázku „Jak často sportujete“ odpovídalo celkem 2829 dotazovaných.

Naprostá většina Čechů sportuje pro zábavu. Pro možnost „sportuji, protože chci zhubnout“ se vyjádřilo jen 9 % dotázaných, ze zdravotních důvodů pak už jen 1 procento. Za formu odpočinku považují sport jen 2 % lidí a stejný počet jej bere jako možnost, jak strávit čas s přáteli. 8 % Čechů sportuje také z důvodu, že jim pravidelný pohyb dodává životní energii. V anketě GE Money Bank odpovídalo na otázku „Proč sportujete“ celkem 2686 respondentů.

V současné době probíhá anketa na téma „Kolik měsíčně utratíte za sport a náklady s ním spojené.“

Webové stránky fandetesnami.cz


Kromě aplikace na Facebooku GE Money Bank také vytvořila webové stránky www.fandetesnami.cz , kde mohou fanoušci sledovat dění ve Vancouveru očima českých olympioniků a vyhrát originální sportovní výbavu českých olympioniků. Na webových stránkách naleznou také exkluzivní blogy Martiny Sáblíkové, Tomáše Krause, Lukáše Bauera a Patrika Eliáše. Zároveň se zde dozví o tom, jak se reprezentanti připravují na hry či jaké jsou jejich pocity z vlastních výkonů. Navíc mají možnost poslat sportovcům osobní vzkaz, který se poté objeví na speciálním panelu v české olympijské vesnici přímo ve Vancouveru.


Přílohy:

Jak často sportujete?

1krát za měsíc a méně 251
1krát za týden 280
2krát týdně 480
3krát týdně a více 1818
Celkem hlasů 2829


Proč sportujete?

Chci zhubnout 238
Baví mě to 2100
Odpočinu si u toho 49
Je to možnost, jak být s přáteli 54
Sport mi dává životní energii 225
Sportuji ze zdravotních důvodů 20
Celkem hlasů 2686


Anketa probíhala na stránkách „Fandíme Českému olympijskému týmu ve Vancouveru“ na sociální síti Facebook od od 1. 2. do 14. 2. 2010.Markéta Dvořáčková,
tisková mluvčí GE Money Bank