Společnosti GE Capital Bank, GE Capital Multiservis a GE Capital Leasing byly oceněny za svou image

V osmém ročníku soutěže Rhodos o nejpůsobivější firemní image, byly oceněny všechny tři společnosti GE Consumer Finance. GE Capital Bank se umístila na druhém místě v kategorii „Společnosti poskytující přímé bankovnictví“. Její sesterská společnost GE Capital Multiservis získala rovněž druhé místo v kategorii „Společností poskytující splátkový prodej“. GE Capital Leasing se umístil na třetím místě v kategorii „Leasingové společnosti“.

Sdružení Rhodos již poosmé vyhlásilo vítěze ocenění o nejpůsobivější firemní image. Cena je vyhlašována v 19 oborových kategoriích – z toho sedm kategorií se týká finančních institucí. O pořadí firem v jednotlivých kategoriích rozhodoval reprezentativní vzorek 500 top manažerů z celé České republiky.

GE Capital Bank se umístila na druhém místě v kategorii „Společnosti poskytující přímé bankovnictví“.

„Nejdůležitější součástí image pro naši společnost je a do budoucna i bude důsledná orientace na potřeby zákazníka při zachování hodnot GE, hlavně v souladu s pravidly integrity. Zákazník, který zvažuje čí finanční služby využije k uspokojení svých potřeb, podvědomě volí společnost, které důvěřuje a jejíž image je mu blízká,“ uvedl Gerard Ryan, generální ředitel GE Capital Bank. „GE Capital Bank, GE Capital Multiservis a GE Capital Leasing staví na rychlosti, jednoduchosti a dostupnosti svých služeb; nenabízí jen finanční produkty, ale inovativní řešení zákaznických potřeb. Je potřeba vynaložit velké úsilí a prostředky, aby společnost získala v očích zákazníka takovou image, ale může být otázkou okamžiku ji ztratit – proto naše společnost klade takový důraz na soulad jednání s právními normami a pravidly integrity,“ dodává Gerard Ryan.

Zájem klientů o přímé bankovnictví GE Capital Bank neustále roste. GE Capital Bank poskytla ke konci prvního čtvrtletí letošního roku přes 473,7 tisíc nástrojů přímého bankovnictví. Meziročně tak došlo k růstu o 14,1 %. Nejrychleji rostoucím nástrojem byla v prvním čtvrtletí opět Internet Banka. Ke konci dubna 2004 ji využívalo 174 181 klientů, což v porovnání s prvním čtvrtletí 2003 představuje růst o téměř 41 %.

GE Capital Bank si díky 160 tisícům klientů, kteří využívají službu Mobil Banka udržuje vedoucí postavení na trhu GSM bankovnictví v České republice. Třetí nástroj přímého bankovnictví Telefon Banku využívalo k 31. březnu letošního roku 138 945 klientů.

GE Capital Multiservis získal druhou příčku v kategorii „Společnosti poskytující splátkový prodej“.

Manažeři, kteří rozhodovali o pořadí firem v jednotlivých kategoriích, označili GE Capital Multiservis za firmu s druhým nejpůsobivějším image na základě kritérií, jimiž jsou cenová přiměřenost produktů, serióznost, důvěryhodnost, přístup ke klientům a kvalita výrobků.

„Společnost GE Capital Multiservis má na českém trhu nejdelší tradici a je leaderem trhu splátkového prodeje. Toto její postavení potvrzuje i druhé místo v kategorii Společnosti poskytující splátkový prodej v soutěži Rhodos. Druhého místa si velmi cením i proto, že porotci hodnotili faktory, na něž se v naší firemní politice zaměřujeme – tedy cenová přiměřenost produktů či přístup ke klientům,“ uvedl Jiří Pathy, generální ředitel GE Capital Multiservis.

Výsadní postavení společnosti GE Capital Multiservis na českém trhu potvrzují i výsledky, jichž od začátku roku dosáhla. Za první čtyři měsíce profinancoval GE Capital Multiservis nákupy za bezmála 2,3 miliardy Kč. Představuje to meziroční nárůst o 46 %.

„Snažíme se klientům přinášet stále něco navíc – v poslední době to je například naše nabídka na nákup se splátkou od 150 Kč měsíčně. Ta umožní nakoupit na splátky skutečně každému,“ řekl Jiří Pathy.

GE Capital Leasing obsadil třetí příčku v kategorii „Leasingové společnosti“

Image GE Capital Leasing vyhodnotili manažeři, kteří o ocenění rozhodovali, jako třetí nejlepší. GE Capital Leasing tak potvrdil své výsadní postavení na trhu financování zejména ojetých automobilů.

„Získané ocenění potvrzuje důraz, který klademe na komunikaci se zákazníky a budování naší image jako spolehlivého partnera a inovátora na trhu financování automobilů,“ prohlásil Petr Šaštinský, generální ředitele GE Capital Leasing.

V květnu GE Capital Leasing uvedl na trh novinku reagující na zvýšení DPH – úvěr autoCREDIT. Ten umožní pořídit si automobil skutečně každému a zvýšení DPH se jej přitom netýká.

„Podle zkušeností sesterských společností GE Capital Leasing, ale i podle dosavadního ohlasu autoCREDITU u zákazníků očekáváme, že nákup vozů na úvěr se stane v blízké budoucnosti tahounem trhu financování automobilů pro spotřebitele. Český trh se tím přiblíží trhům ve vyspělých zemích,“ dodal Petr Šaštinský.

Eva Chaloupková,

manažerka externí komunikace GE Consumer Finance