Společnost General Electric zvolena popáté Nejrespektovanější společností světa

Prestižní ekonomický deník Financial Times zveřejnil přehled nejvíce respektovaných společností světa. Již popáté byla za nejrespektovanější společností světa vyhlášena společnost General Electric.

Společnost General Electric získala ocenění Nejrespektovanější společností světa v rámci průzkumu pořádaného společností PriceWaterhouseCoopers pro prestižní deník Financial Times, jehož se zúčastnilo tisíc generálních ředitelů a manažerů z celého světa. General Electric byla zároveň zvolena společností s největší integritou.

Podle Financial Times, které výsledky zveřejnily, dotazovaní ocenili konzistentní výkon General Electric, její schopnost uspět v různých obchodních prostředích, stejně jako její inovativní, kreativní a flexibilní přístup. Další respondenti pozitivně hodnotili orientaci na potřeby klientů i to, že společnost zůstává věrná svým zásadám.

V rámci průzkumu byl oceněn i bývalý generální ředitel General Electric Jack Welsh, který se v kategorii Nejrespektovanější generální ředitel umístil na druhém místě za Billem Gatesem.

Společnost General Electric byla jmenována na druhém místě i jako společnost, která svým vlastníkům vytváří největší hodnoty. Dotazovaní ředitelé ji zvolili i jako šestou společnost, která má v největší ekonomický a sociální vliv. V hlasování médií a nevládních organizací se General Electric umístila na druhém místě.

Ocenění získávají i součásti General Electric, které působí v České republice. GE Capital Bank byla v loňském roce např. v rámci ocenění MasterCard Banka roku 2002, voleném více než třemi sty nezávisnými odborníky, jmenována Nejdynamičtější bankou roku 2002. Její účet GEnius získal cenu Účet roku 2002. V kategoriích Banka roku 2002 a Přímé bankovnictví roku se GE Capital Bank umístila na třetím místě.

* * *

General Electric je z hlediska tržní kapitalizace největší společnost na světě. V posledním čtvrtletí roku 2002 činil čistý zisk General Electric 3,1 miliardy dolarů.

Společnost GE Consumer Finance je s aktivy ve výši téměř 70 miliard USD předním poskytovatelem úvěrových služeb spotřebitelům, maloobchodu a dealerům s automobily ve více než 35 zemích celého světa. GE Consumer Finance je dceřinou společností ve stoprocentním vlastnictví společnosti General Electric a poskytuje nejrůznější finanční služby jako jsou například kreditní karty, osobní půjčky, financování prodeje, půjčky na nákup a leasing automobilů, hypoteční úvěry, pojištění úvěrů atd. V České republice působí tyto společnosti patřící do GE Consumer Finance: GE Capital Leasing, GE Capital Bank a GE Capital Multiservis.

Jan Hainz,
tiskový mluvčí GE Capital Bank