Společnost GE Money Auto profinancovala v prvním čtvrtletí 2007 vozy v hodnotě 1,88 miliardy Kč

Počet nových vozů financovaných GE Money Auto vzrostl v tomto období o více než 60 procent

V prvním čtvrtletí roku 2007 profinancovala společnost GE Money Auto 9195 automobilů v souhrnné pořizovací hodnotě více než 1,88 miliardy korun. Ke své dlouhodobé pozici lídra trhu financování ojetých automobilů přidává GE Money Auto i výrazné úspěchy ve financování nových automobilů. Počet nových automobilů financovaných GE Money Auto v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl oproti stejnému období roku 2006 o více než 60 %.

Prostřednictvím společnosti GE Money Auto, která v roce 2006 financovala koncovým zákazníkům nejvíce automobilů, bylo v letošním prvním čtvrtletí pořízeno celkem 9195 automobilů, což je o 12 % více než v loňském roce. Celková hodnota financovaných vozů dosáhla 1,88 miliardy korun, to je meziročně o téměř 23 % více. Největší zájem je už dlouhodobě o financování prostřednictvím spotřebitelského úvěru autoCREDIT - jeho prostřednictvím si zákazníci GE Money Auto pořídili 7887 automobilů - více než 85 % z celkového počtu.

GE Money Auto dlouhodobě potvrzuje pozici lídra českého trhu financování ojetých automobilů. Dosahuje ovšem výrazných nárůstů i v oblasti financování nových vozů. Zatímco počet nově registrovaných automobilů v ČR v prvním čtvrtletí vzrostl meziročně o 9 %, počet nových automobilů financovaných prostřednictvím GE Money Auto vzrostl v tomto období o celých 60 % a dosáhl hodnoty 1029 automobilů. Ještě výrazněji stoupla celková hodnota nových automobilů financovaných prostřednictvím GE Money Auto. Meziroční nárůst dosahuje hodnoty více než 61 %, což v absolutních číslech znamená sumu přes 418 miliónů korun.

„Velmi si vážíme zájmu klientů o naše služby, zejména nás těší výrazný nárůst počtu nových automobilů, které byly financovány naším prostřednictvím,“
řekl Milan Beutl, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Auto. „Kromě nabídky nejlepších služeb na trhu financování ojetých vozidel je naším hlavním cílem pro letošní rok posílení pozice v segmentu financování nových automobilů prostřednictvím inovativních, flexibilních a jednoduchých produktů,“ dodal Milan Beutl.

Společnost GE Money Auto, která v letošním roce slaví desetileté výročí vstupu na český trh, financovala v roce 2006 nejvíce vozů koncovým uživatelům - celkem 38 794. Jejich celková pořizovací cena přitom dosáhla téměř 7,5 miliard korun. Více než 86 % všech automobilů bylo financováno účelovým úvěrem autoCREDIT - nejvyužívanějším úvěrovým produktem pro financování nákupu automobilu v České republice. Celkový počet smluv v portfoliu GE Money Auto na konci roku 2006 přesáhl hranici 95 000 vozů.

Také v letošním roce připravila společnost GE Money Auto rozsáhlou celostátní reklamní kampaň na podporu prodeje nových a ojetých automobilů a jejich financování prostřednictvím leasingu a úvěrového produktu autoCREDIT. V rámci kampaně, která trvá od 16. dubna do 30. června, mohou zákazníci využít produkty s 0% akontací na nový i ojetý vůz a zároveň získat atraktivní benefit - DVD přehrávač přímo do vozu.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Auto