Společnost GE Money Auto financovala ve třetím čtvrtletí automobily za dvě miliardy korun

Společnost GE Money Auto, lídr českého trhu financování ojetých vozů, oznámila svoje výsledky za třetí čtvrtletí 2005; její klienti si v tomto období prostřednictvím finančního leasingu nebo úvěru autoCREDIT pořídili automobily v celkové hodnotě 2,00 miliardy korun, což je o 17 % více, než ve třetím čtvrtletí roku 2004. Počet nakoupených vozů za červenec až září stoupnul oproti loňskému roku rovněž o 17 % na 11 134 automobilů.

Společnost GE Money Auto svými úspěšnými výsledky ve třetím čtvrtletí potvrdila svoji pozici lídra na trhu. Od počátku roku tak společnost financovala 30 258 automobilů v souhrnné hodnotě 5,52 miliardy korun (o 8 % více než v prvních třech čtvrtletích roku 2004). Prostřednictvím úvěru autoCREDIT bylo financováno 85 % pořízených vozidel.

„Těší nás zájem klientů o naše služby a snažíme se jim nabídkou nových produktů usnadnit cestu k vytouženému vozu. Nedávno jsme například nabídli produkt finančního leasingu s mimořádně nízkou měsíční splátkou určený pro financování nových i ojetých vozů,“
uvedl Petr Šaštinský, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Auto.

K dobrým výsledkům v prvních třech čtvrtinách roku podle Petra Šaštinského přispěla i řada doplňkových produktů a služeb, které GE Money Auto svým zákazníkům nabízí. Od poloviny ledna nabízí GE Money Auto všem svým klientům, kteří si pořídí prostřednictvím finančního leasingu nebo úvěru autoCREDIT automobil, slevovou kartu Benzin Plus, která opravňuje k čerpání pohonných hmot se slevou 2,2 % u čerpacích stanic společnosti Benzina, a.s. na celém území České republiky.

Od srpna 2005 nabízí společnost GE Money Auto také nové připojištění k havarijnímu pojištění autoPROTECT. Pojištění autoPROTECT zajišťuje krytí rozdílu mezi pořizovací cenou vozidla a časovou cenou, jíž stanovuje pojišťovna v okamžiku pojistné události. Pojistné, které se hradí v leasingové či úvěrové splátce, je měsíčně 0,1 % z pořizovací ceny vozidla. Pojištění autoPROTECT, volitelné připojištění k havarijnímu pojištění, se vztahuje na případy odcizení vozidla nebo totální škody, která byla na vozidle způsobena autonehodou. Je možné jej využít na všechna nová a ojetá vozidla s hmotností do 3,5 tuny, jejichž stáří nepřesahuje 12 let a která si fyzická osoba pořídila prostřednictvím leasingu nebo úvěru autoCREDIT.


Eva Chaloupková,
manažerka externí komunikace GE Money Auto