Škodovku, Hummer nebo raději Porsche?

Díky dostupným splátkám lze u GE Money Auto pořídit jakýkoli vůz včetně nejluxusnějších světových značek

Vedle vozů nejrozšířenějších značek si lidé pořizují na splátky také luxusní vozy jako například Jaguar, Porsche, Aston Martin nebo Lexus. Vyplývá to ze statistik společnosti GE Money Auto, která dlouhodobě financuje nejvíce automobilů koncovým zákazníkům v České republice. V posledních dvou letech výrazně roste zájem klientů o financování nových vozů. Od ledna do července 2007 si zákazníci prostřednictvím GE Money Auto pořídili 3343 nových automobilů, což je nárůst o téměř 90 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Nejčastějšími zákazníky GE Money Auto jsou ženatí třicátníci z Prahy.

Ze statistik GE Money Auto vyplývá, že nejčastěji zastoupenými značkami jsou Škoda, Ford, Opel, Renault a Volkswagen. Mezi vozy financovanými GE Money Auto jsou ale také značky jako Plymouth, Cadillac, Dodge nebo Hummer. Většinu (90 %) portfolia GE Money Auto tvoří osobní automobily, zbytek připadá na nákladní vozy, přívěsy nebo motocykly.

Financované vozy mají nejčastěji benzínové motory (65 %), ostatní využívají naftu, elektřinu nebo plyn. Nejvíce jsou v portofoliu zastoupeny motory s objemem motoru 1,4 litru, vozy od této hranice do 2 litrů tvoří největší část financovaných automobilů. I v této kategorii je ale rejstřík automobilů velmi široký: Jsou zde vozy s výrazně větším objemem - například 68 jich má objem 5 litrů.V portfoliu GE Money Auto jsou nejčastěji zastoupeny vozy vyrobené v roce 1997. Nejstarší automobil je z roku 1990.

„Naše rozsáhlé portfolio nejrůznějších značek, stáří a typů automobilů ukazuje, že jsme schopni uspokojit téměř jakékoli přání klienta,“
říká Milan Beutl, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Auto.

Nejpočetnější skupinou využívající služeb společnosti GE Money Auto jsou muži se středním odborným vzděláním. Nadpoloviční většina klientů žije v manželství a má pracovní poměr uzavřený na dobu neurčitou. Ze statistik GE Money Auto dále vyplývá, že k nejčastější charakteristice klientů společnosti patří věk mezi 28 až 38 lety a bydliště v Praze.

Produkty GE Money Auto jsou však celkově čerpány širokým spektrem klientů. Ti jsou nejen geograficky rozloženi po celé České republice, ale i jejich věková struktura je rovnoměrná - od 18 do 68 let. Více než polovina klientů GE Money Auto vlastní své bydlení - ať již dům (37 %) či byt (26 %), přičemž v pronájmu bydlí jen 10 % klientů.

GE Money Auto slaví v letošním roce desetileté výročí vstupu na český trh. V loňském roce profinancovala koncovým uživatelům 38 974 automobilů, což bylo nejvíce na českém trhu. Na konci roku 2006 měla v portfoliu více než 95 000 profinancovaných vozů.

Kvalitu produktů GE Money Auto ocenila letos v soutěži Zlatá koruna také odborná porota. V kategorii Leasing udělila 1. místo produktu věrnostní Program Plus. Jeho hlavní předností je výrazné cenové zvýhodnění při financování dalšího vozu a zjednodušený schvalovací proces. V rámci Programu Plus získávají zákazníci rovněž CCS kartu nabitou na hodnotu 2000 Kč.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Auto