Síť bankomatů GE Money Bank jako první v ČR celá podporuje čipovou technologii


GE Money Bank jako první banka v České republice implementovala čipovou technologii na všech svých bankomatech. V celé bankomatové síti tak lze používat čipové karty MasterCard i VISA. GE Money Bank tak pokračuje v zavádění moderních technologií do své bankomatové sítě, která je 4. největší v České republice.

"Současné zprovoznění čipové technologie v celé síti je dalším krokem při zavádění inovací na našich bankomatech. Přímo to souvisí i se strategií banky, v níž hrají bankomaty důležitou roli coby významné distribuční kanály," řekl Daniel Grinč, projektový manažer GE Money Bank. "Bankomaty GE Money Bank nyní vyhovují nejpřísnějším bezpečnostním nárokům platebních asociací," zdůraznil.

GE Money Bank již dříve získala primát, když jako první banka na českém trhu získala certifikaci podle standardů EMV pro akceptaci čipových karet obou hlavních asociací platebních karet - MasterCard a Visa.

"Čipová technologie platebních karet přináší několik zásadních inovací - vyšší ochranu dat uložených na platební kartě, díky nimž se snižuje možnost zneužití karty, navíc díky technologii čipu EMV jsou platební karty velmi obtížně padělatelné a metoda ověření držitele karty do značné míry eliminuje riziko zneužití odcizené platební karty. GE Money Bank připravuje vydávání platebních karet na standardu EMV v příštím roce," dodal Daniel Grinč.

Síť bankomatů jako důležité kontaktní místo s klientem

Bankomatová síť GE Money Bank (365 bankomatů) je čtvrtá největší v České republice. GE Money Bank chce počet bankomatů do konce roku 2005 zvýšit na 400. Cílem GE Money Bank je vytvořit takovou bankomatovou síť, aby klienti měli vždy možnost výběru hotovosti z jejího bankomatu. Proto jsou bankomaty umisťovány v exponovaných místech, jako obchodní centra či nákupní zóny. Ještě počátkem roku 2001 měla přitom banka 70 bankomatů, změna na současných 365 tak představuje růst na více než pětinásobek. GE Money Bank používá bankomaty Wincor Nixdorf, které svými technologickými parametry umožnili akceptaci čipových karet i nasazení dalších služeb.

Pro GE Money Bank představují bankomaty nejen nástroj pro výběr hotovosti, ale také důležité kontaktní místo banky s klientem a tomu odpovídá i vývoj v oblasti služeb, které jsou prostřednictvím bankomatů nabízeny. Bankomaty banka vnímá jako další kanál přímého bankovnictví, jako je například mobilní nebo internetové bankovnictví, a tomu přizpůsobuje služby, které na bankomatu nabízí.

Kromě obvyklých služeb lze na bankomatech GE Money Bank využít například unikátní službu Infolimit, díky níž mohou klienti ihned zjistit, kolik peněz je jim banka připravena okamžitě půjčit prostřednictvím Expres půjčky, kontokorentu Flexikredit či kreditní karty MoneyCard. Prostřednictvím bankomatu GE Money Bank lze zároveň o půjčku i požádat, tato služba je navíc k dispozici nejen klientům GE Money Bank, ale i všech ostatních bank. GE Money Bank je jedinou bankou v ČR a v Evropě, která takovou službu nabízí. Svou inovativní pozici potvrdila služba Infolimit červnovým ziskem třetího místa v soutěži Zlatá koruna v kategorii elektronického bankovnictví. Cílem soutěže Zlatá koruna je ocenit nejlepší finanční produkty na českém trhu. Letos se konal již třetí ročník soutěže. Hodnocení produktů přijatých do soutěže provedla nezávislá odborná porota - Finanční akademie, složená z finančních odborníků a publicistů.Eva Chaloupková,
manažerka externí komunikace GE Money Bank