S GE Money Bank mohou klienti jako první v Evropě požádat o úvěr pomocí bankomatu


GE Money Bank zavádí na svých bankomatech unikátní službu Infolimit. Díky ní mohou klienti ihned zjistit, kolik peněz je jim banka připravena okamžitě půjčit. Prostřednictvím bankomatu GE Money Bank lze zároveň o půjčku i požádat. GE Money Bank je jedinou bankou v ČR a v Evropě, která takovou službu nabízí.

Prostřednictvím služby Infolimit může klient zjistit, kolik peněz je mu GE Money Bank připravena okamžitě půjčit prostřednictvím kontokorentu Flexikredit, Expres půjčky, O.K. karty a nově i kreditní karty MoneyCard. Dosud mohli klienti tuto informaci zjistit na výpisu z účtu, na obchodním místě nebo prostřednictvím kanálů přímého bankovnictví. Nyní je zaváděna i na všech 362 bankomatech GE Money Bank. Klienti si mohou informace z bankomatu také vytisknout.

„GE Money Bank umožňuje klientům na svých bankomatech nejen zjištění Infolimitu, ale mohou si na nich o půjčku také požádat. Klient zadá prostřednictvím bankomatu své telefonní číslo a nejpozději následující pracovní den se mu ozve bankéř, který s ním dojedná veškeré podrobnosti. Pak už stačí jen přijít podepsat smlouvu. Tato nová služba splňuje všechny čtyři klíčové charakteristiky služeb GE Money - je snadná, flexibilní, rychlá a dostupná,“ řekl Pavel Folprecht, manažer přímého bankovnictví GE Money Bank. „Možnost požádat o úvěr prostřednictvím bankomatu GE Money Bank je otevřena i klientům ostatních bank. Pokud zadají své telefonní číslo, kontaktuje je bankéř GE Money Bank a provede tzv. pre-scoring,“ dodal Pavel Folprecht.

Popis služby Infolimit

Služba Infolimit je založena na pravidelném vyhodnocování běžného účtu klienta GE Money Bank. Na začátku každého měsíce jsou automaticky vyhodnoceny informace o běžném účtu a na jejich základě je klientovi nabídnuta aktuální individuální výše půjčky, kterou může získat prostřednictvím čtyř úvěrových produktů - kontokorentu Flexikredit, Expres půjčky, O.K. karty a od ledna také kreditní karty MoneyCard.

Kontokorent Flexikredit představuje stálou rezervu pro nečekané výdaje. Tento úvěr umožňuje klientům čerpat peněžní prostředky z jejich běžného účtu až do stanoveného debetního zůstatku. Výše Flexikreditu se může pohybovat v rozmezí od 5000 do 100 000 Kč.

Expres půjčka je neúčelový spotřebitelský úvěr, u kterého GE Money Bank nevyžaduje žádné ručení, přičemž o poskytnutí rozhodne banka na počkání. Prostřednictvím Expres půjčky si mohou klienti půjčit 30 až 200 tisíc Kč. Dobu splatnosti si mohou zvolit podle svých požadavků v délce 24, 30, 40, 50, 60 a 72 měsíců. Schválení Expres půjčky trvá obvykle jen 1,5 až 3 minuty, průměrná doba od podpisu smlouvy o Expres půjčce do připsání peněz na účet klienta činí 2 hodiny.

O.K. karta je nákupní úvěrová karta s úvěrovým rámcem v rozmezí 10 až 75 tisíc Kč. Lze s ní pohodlně nakupovat ve více než 6350 obchodech v celé České republice.

MoneyCard je kreditní karta, která nyní nabízí klientům jedny z nejnižších nákladů na správu kreditní karty - klient neplatí žádný měsíční poplatek nebo poplatek za zasílání výpisu a v prvním roce užívaní karty ani roční poplatek (pokud dosáhne v prvním roce na kartě obratu vyššího než 50 000 Kč, nemusí platit roční poplatek ani v druhém roce užívání). Měsíční úroková sazba MoneyCard činí pouze 1,65 % z vyčerpané částky a je jednou z nejnižších na trhu. Pokud však klienti využijí 50 denní bezúročné období, tedy uhradí celou vyčerpanou částku do 50 dnů po provedení nákupu, není jim účtován ani tento úrok. Držitel kreditní karty si navíc může sám zvolit, kolik bude splácet - minimální měsíční splátka činí pro stávající klienty pouze 5 % z celkových čerpaných prostředků.


Eva Chaloupková,
manažerka komunikace GE Money Bank