Rizika v GE Money Bank nově řídí Carl Norman Voekt

Ředitelem řízení rizik v GE Money Bank se koncem loňského roku stal Carl Norman Voekt. Přichází z polské Bank BPH, která je součástí skupiny GE Capital, a kde posledních 7 let působil rovněž na pozici šéfa rizik. V bankovnictví se Carl Norman Voekt pohybuje celou svou profesní kariéru, pracoval nejen v Polsku, ale také v Rakousku či USA.

Carl Norman Voekt působil od roku 2004 jako Chief Risk Officer (výkonný ředitel pro řízení rizik) v BPH Bank v Polsku. Během své sedmileté kariéry v BPH Bank nasbíral Carl Norman Voekt mnoho zkušeností s řízením, modelováním a upisováním rizik. V posledních 3 letech se profesně zaměřil především na řízení rizik v segmentech velkých firem, SME i u retailových klientů. Voekt působil v představenstvech i dozorčích radách několika firem a podílel se také na realizaci bankovních fúzí (např. PBK a BPH).

„Jsem velmi potěšen, že můžu pracovat v jedné z nejúspěšnějších firem divize GE Capital v rámci EMEA regionu a mohu zde uplatnit své dosavadní zkušenosti,“ uvedl Carl Norman Voekt, nový ředitel řízení rizik GE Money Bank.

Carl Norman Voekt (49) je německé národnosti. Vystudoval Karl Franzens University v rakouském Grazu se specializací na finance a marketing. Věnoval se také studiu španělštiny, kterou studoval na Národní autonomní univerzitě v Mexico City. Kromě rodného jazyka hovoří plynně anglicky a španělsky, komunikuje však také polsky i francouzsky. Mezi jeho koníčky patří architektura a bytový design. Ve volném čase rád poslouchá klasickou hudbu a cestuje.

Pavel Zúbek,
tiskový mluvčí GE Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Pavel Zúbek, mobil: +420 725 420 107, tel.: +420 224 442 120, e-mail: pavel.zubek@ge.com