Rekordní zájem o hypotéky GE Money Bank

Během prvních tří čtvrtletí roku 2007 poskytla GE Money Bank nové hypotéky v celkovém objemu 6,72 mld. korun, což v porovnání s loňským rokem představuje 84% nárůst. Počet nových hypoték se ve stejném období zvýšil o 70 %. Celkem se jedná 4 178 nových hypotečních úvěrů. Za zvýšeným zájmem o hypotéky GE Money Bank stojí především jedny z nejvýhodnějších úrokových sazeb na trhu a průlomová nabídka Refinancování hypoték.

Rekordním obdobím tohoto roku co do objemu uzavřených hypotečních úvěrů byl zatím červen. GE Money Bank v tomto měsíci uzavřela hypotéky v celkové hodnotě 1,034 mld. Kč. Průměrná financovaná částka dosáhla 1,6 milionu korun a dlouhodobě roste.

„Za výbornými výsledky stojí zejména výhodné úrokové sazby, rychlost, s jakou klientům garantujeme schválení výše hypotéky, a nabídka Refinancování hypoték. Řada lidí je nespokojena s podmínkami, které jim jejich původní banka při otočce úrokové sazby předkládá. GE Money Bank nabízí jako jedna z mála finančních ústavů na českém trhu stejné sazby pro nové i stávající klienty, a proto je produkt Refinancování hypoték vyhledávaný,“ říká Michal Tuček, manažer hypoték GE Money Bank. „Ve velkém zájmu o hypotéky v druhé polovině roku se promítá i očekávané zvýšení DPH v příštím roce. Lidé vědí, že se vyplatí vzít si hypotéku ještě letos,“ dodává Michal Tuček.

Objem portfolia hypoték GE Money Bank dosáhl k 30. září 2007 částky 20 mld. korun. To v meziročním srovnání znamená navýšení o 47 %. Celkový počet klientů v portfoliu vzrostl o 32 % na 16 tisíc. GE Money Bank se tak dlouhodobě daří posilovat postavení na tuzemském trhu hypotečních úvěrů.

Od září nabízí GE Money Bank hypotéky se splatností až 40 let. Hypotéku s touto dobou splatnosti lze navíc získat až do výše 85 % ceny financované nemovitosti, což je nejlepší nabídka na českém trhu. Díky prodloužení doby splatnosti a s tím spojeným snížením měsíčních splátek bude nyní hypotéka dostupná i pro klienty s nižšími příjmy.

V rámci akce, která platí až do 30. listopadu, nabízí GE Money Bank hypoteční úvěry s pětiletou fixací bez poplatku za zpracování. Lidé tak mohou ušetřit tisíce korun. Akční nabídka je určena všem, kteří v současnosti uvažují o hypotéce, a platí pro všechny typy hypoték poskytovaných GE Money Bank.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank