Rekordní objem dobití mobilních telefonů

Celkem v loňské roce dobili klienti GE Capital Bank prostřednictvím Mobil Banky a Internet Banky mobilní telefony za více než 311 milionů korun. Největší zájem byl o tuto službu poslední den roku 2003, kdy svůj či cizí kredit navýšilo více než devět tisíc klientů o téměř čtyři miliony korun. V závěru roku se zvýšila i průměrně dobíjená částka, která přesáhla 420 korun. To je o 50 % více než v předchozích měsících roku 2003.

GE Capital Bank umožňuje prostřednictvím Mobil Banky dobít mobilní telefony v síti všech tří operátorů. „V rámci Mobil Banky patří dobíjení předplacených telefonních karet k nejvíce využívaným funkcím. Každý měsíc si jejím prostřednictvím dobije mobilní telefon přibližně 40 tisíc klientů,“ řekl Pavel Folprecht, manažer přímého bankovnictví GE Capital Bank. Průměrná částka jedné transakce je u mobilních telefonů v síti Eurotel 330 Kč, v síti T-Mobile 250 Kč a u Oskara 270 Kč.

Zájem klientů o dobíjení předplacených telefonních karet byl jedním z důvodů, proč o tuto funkci rozšířila GE Capital Bank i služby poskytované v rámci Internet Banky. Od loňského září umožňuje pomocí Internet Banky dobíjení telefonů v síti operátorů Eurotelu a Oskara. Umožnila tak svým klientům jako první banka na trhu dobíjení mobilních telefonů pomocí internetu u dvou operátorů najednou.

Výhodou dobíjení mobilních telefonů pomocí Internet Banky je pohodlí a přehlednost. Internet Banka totiž nabízí k dobíjení řadu dalších funkcí. Například po zadání telefonního čísla, které chce klient dobít, se toto číslo automaticky uloží do seznamu telefonních čísel. Tuto informaci lze doplnit i o jméno. Při opakovaném dobíjení si již klient pouze pohodlně vybere číslo ze svého seznamu. GE Capital Bank také umožňuje, aby uživatel z Internet Banky spolu s dobitým kreditem zaslal příjemci kreditu libovolný text ve formě SMS zprávy. Současně je možné, aby si klient nechal zaslat potvrzení o dobití na jakýkoli mobilní telefon. „Výhody spojené s dobíjením mobilních telefonů prostřednictvím internetového bankovnictví se odráží nejen na růstu využívání této služby, ale i na průměrné dobíjené částce, která je vyšší než u dobíjení pomocí Mobil Banky,“ řekl Pavel Folprecht. Průměrná částka jedné transakce je u dobíjených mobilních telefonů v síti Eurotel 375 Kč a v síti Oskar 360 Kč.

Jak v Mobil Bance tak v Internet Bance mohou klienti dobíjet vlastní nebo cizí předplacenou SIM kartu – například svých příbuzných či známých.

Jan Hainz, tiskový mluvčí GE Capital Bank