Průzkum GE Money Auto: Ceny ojetých vozů klesly meziročně až o 20 %

Ceny ojetých vozů klesly meziročně v průměru až o 20 %. Vyplývá to z průzkumu společnosti GE Money Auto mezi prodejci aut. Ti zároveň uvedli, že kupující v současnosti daleko častěji smlouvají o konečné ceně ojetých vozů. Podle výsledků průzkumu tři čtvrtiny kupujících volí ojetá auta v maximální hodnotě do 150 tisíc korun. Další pokles cen v průběhu letošního roku prodejci automobilů neočekávají, a proto by zájemci o koupi vozu neměli zbytečně otálet.

„U některých obchodníků pokles cen dosáhl za poslední rok dokonce i více než 30 %,“
říká Milan Beutl, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Auto, a dodává: „Zkušenosti našich partnerů potvrzují, že se vlivem hospodářské krize změnilo také nákupní chování zájemců o ojeté automobily. Lidé dnes při nákupu ojetého vozu daleko více porovnávají ceny a častěji než dříve také s prodejci o finální ceně vozu smlouvají.“

Různé druhy slev a zvýhodněné nabídky považují kupující dnes za samozřejmost, a proto je od prodejců aut očekávají automaticky. „V současné době dosahují ceny ojetin svého minima a budou v nejbližší době stagnovat. Mírné oživení poptávky se však bude postupně promítat do pozvolného růstu cen. Zájemci o koupi ojetého vozu by tak měli využít současných výhodných podmínek,“ doplňuje Milan Beutl.

Většina zájemců o koupi ojetého vozu vybírá nejprve prostřednictvím internetových stránek prodejců, kde je možnost srovnat veškeré požadované parametry. Před cestou k prodejci aut mají vytipováno jedno až dvě auta, která si chtějí na místě vyzkoušet. Z dlouhodobých průzkumů GE Money Auto také vyplývá, že Češi upřednostňují možnost splatit část ceny auta z vlastních úspor a na zbytek si půjčit od bank či formou leasingu. O těchto způsobech financování uvažuje téměř 70 % zájemců o pořízení auta.

Společnost GE Money Auto proto pro všechny zájemce o tuto formu financování auta připravila speciální nabídku. Všichni její klienti, kteří využijí při nákupu auta do konce června úvěr autoCREDIT VÍKEND, získají hotelový poukaz na víkendový pobyt dle vlastního výběru. Klienti mohou vybírat z více než 200 čtyřhvězdičkových hotelů v České republice a dalších 11 zemích Evropy. Poukaz zahrnuje dvě noci se snídaní pro dvě osoby a poukaz v hodnotě 44 EUR na další občerstvení či hotelové služby. Nabídka GE Money Auto platí při uzavření smlouvy v období od 1. dubna do 31. července 2010.

Průzkum společnosti GE Money Auto proběhl v dubnu 2010 a zapojilo se do něj 50 prodejců aut.
* * *

Úvěr autoCREDIT, který lze využít na financování nových či ojetých automobilů, je dlouhodobě nejoblíbenějším úvěrovým produktem pro pořízení vozu v ČR. Uzavření smlouvy s GE Money Auto zabere maximálně 30 minut, vše lze vyřídit přímo u prodejce vozidla a k podepsání smlouvy stačí pouze dva doklady.

Hlavní výhody financování s úvěrem autoCREDIT:

  • u ojetých vozů do 150 000 Kč není nutné uzavřít havarijní pojištění
  • žádost je vyřízena na počkání přímo u prodejce vozidla
  • vozidlo se stává majetkem kupujícího
  • úvěr je poskytován až na 12 let staré vozy
  • 1. splátka je splatná až po 30 dnech od převzetí vozidla
  • garance neměnné výše měsíčních splátek
  • výhodné povinné i havarijní pojištění je možné zahrnout do měsíčních splátek


  • Markéta Dvořáčková,

    tisková mluvčí GE Money Auto