Prostřednictvím úvěru autoCREDIT si klienti pořídili v roce 2003 více než 6000 automobilů

Účelový úvěr autoCREDIT, který byl na trh uveden v lednu 2003, zaznamenal razantní úspěch. Od ledna do prosince 2003 si zákazníci jeho prostřednictvím pořídili 6076 vozů v celkové pořizovací ceně takřka 509 milionů Kč bez DPH. Největší zájem je o autoCREDIT na severní a střední Moravě.

„Na základě našich zahraničních zkušeností předpokládáme, že v ČR vzroste zájem o nákup automobilů prostřednictvím úvěrů. Proto jsme už v lednu 2003 uvedli na trh účelový úvěr autoCREDIT. Výsledky, jichž dosáhl, potvrzují, že autoCREDIT vhodně doplňuje naši nabídku produktů pro financování automobilu – v loňském roce si jeho prostřednictvím zákazníci koupili více než 6000 vozů v celkové pořizovací ceně téměř 509 milionů Kč bez DPH. Předpokládáme, že zájem o autoCREDIT dále poroste. Přispívají k tomu i současné diskuse o změně sazby DPH v souvislosti s leasingem,“ řekl Petr Šaštinský, generální ředitel společnosti GE Capital Leasing.

Nejvíce vozů si prostřednictvím účelového úvěru autoCREDIT pořídili klienti v Olomouckém a Moravskoslezském kraji – celkem 1345 vozů za celkovou cenu bez DPH takřka 110 milionů Kč.

Produkt autoCREDIT je účelový úvěr, který lze využít na pořízení ojetého i nového automobilu. Prostřednictvím autoCREDITU lze financovat až 100 % pořizovací ceny vozidla. Minimální výše úvěru je 25 tisíc Kč, maximální 300 tisíc Kč. Automobil se po převzetí stává majetkem klienta. Úvěr autoCREDIT lze využít až na 12 let staré osobní či užitkové automobily. Zprostředkování úvěru je přitom velice rychlé a pohodlné. Smlouvu je možné uzavřít i o víkendech (v návaznosti na otevírací dobu autobazarů či autosalonů), zájemce navíc vše vyřídí přímo u obchodníka. Klienti ocení i možnost volby délky trvání úvěrové smlouvy v rozmezí od 6 do 60 měsíců, první splátku mohou platit až po 30 dnech.

Postup vyřízení úvěru je podobný jako při uzavírání leasingové smlouvy. Klient se obrátí na personál autobazaru nebo autosalonu, který zajistí veškeré formality. Po schválení úvěru a podpisu smlouvy klient svým novým automobilem okamžitě odjíždí.

I v oblasti pojištění získává klient využívající autoCREDIT zajímavé výhody. Sjednání havarijního pojištění není podmínkou při čerpání úvěru do určité výše. Pojištění (povinné ručení, havarijní pojištění či pojištění klienta) platí klient v rámci úvěrových splátek, přičemž výše havarijního pojištění je vždy neměnná po celou dobu splácení.

Jan Hainz, tiskový mluvčí GE Capital Leasing