Prostřednictvím úvěru autoCREDIT bylo v České republice v červenci zakoupeno 2 572 automobilů

V červenci letošního roku si spotřebitelé a firmy prostřednictvím úvěru autoCREDIT společnosti GE Capital Leasing v České republice pořídili 2 572 vozů. Oproti červenci loňského roku tak vzrostl počet vozů zakoupených prostřednictvím úvěrového produktu autoCREDIT o úctyhodných 341 % (z 583 vozů v červenci 2003).

Souhrnná pořizovací cena automobilů, které byly v červenci letošního roku v České republice zakoupeny prostřednictvím úvěru autoCREDIT společnosti GE Capital Leasing, přesáhla 409 milionů Kč (nárůst 573 % oproti červenci 2003).

Automobily přitom nejvíce nakupovali prostřednictvím autoCREDITU spotřebitelé ze severní Moravy, severních Čech a středních Čech. Na severní Moravě se tak prodalo s využitím autoCREDITU celkem 480 vozů v pořizovací ceně 73,9 milionu korun (objem úvěrů autoCREDIT dosáhl výše 54,2 mil. Kč), v severních Čechách 408 vozů v pořizovací ceně 57,9 mil. Kč (objem úvěrů 44 mil. Kč) a ve středních Čechách 404 vozů v pořizovací ceně 74,2 mil. Kč (objem úvěrů 55,3 mil. Kč).

Mezi automobily pořízenými prostřednictvím úvěru autoCREDIT převládaly tradičně ojeté vozy – z celkového počtu 2 572 vozů se jednalo o 2 505 automobilů v pořizovací ceně 383,5 mil. Kč. Průměrná pořizovací cena ojetého automobilu pořízeného s úvěrem autoCREDIT tak činila něco málo přes 153 tisíc Kč.

„Červencové výsledky GE Capital Leasing potvrdily fakt, že je úvěr autoCREDIT nejoblíbenějším úvěrem na financování nákupu automobilu na českém trhu,“ uvedl Petr Šaštinský, generální ředitel společnosti GE Capital Leasing. „Spotřebitelé ocenili rychlou reakci naší společnosti na změny v zákoně o DPH a velmi rychle si oblíbili inovovaný úvěr autoCREDIT. Přesunem spotřebitelů od leasingového financování k financování úvěrem se tak Česká republika přiblížila k nejvyspělejším zemím Evropské unie.“

Úvěr autoCREDIT je ve srovnání s leasingem po 1. květnu 2004 cenově výhodnější nejen pro fyzické osoby – nepodnikatele, ale i pro osoby fyzické – podnikatele, neboť je osvobozen od DPH. Pro podnikatele je cenově zajímavější u osobních automobilů, u nichž není nárok na odpočet DPH z finanční služby.

Prostřednictvím úvěru autoCREDIT, který připravila pro zákazníky GE Capital Leasing sesterská společnost GE Capital Multiservis, mohou zákazníci financovat až 100 % ceny vozu. Spodní hranice výše úvěru činí 25 000 korun, horní hranice není nijak omezena. Dobu splácení si může klient zvolit sám v rozmezí 6 až 72 měsíců. Úvěr je možné vyřídit na počkání přímo v místě prodeje. Klienti GE Capital Leasing navíc získávají s autoCREDITEM komplexní službu sestávající nejen z financování vozu, ale i z výhodného balíčku pojištění – povinného ručení a havarijního pojištění.

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Leasing