Projekt Rozumíme penězům pomohl zvýšit finanční gramotnost žáků na dvanácti školách v Plzeňském kraji

Dnešním závěrečným seminářem v hotelu Marriott v Plzni za účasti žáků a pedagogů končí v Plzeňském kraji první fáze projektu Rozumíme penězům - dvouletý cyklus vzdělávání pedagogů. Ve dvanácti zapojených školách se podařilo proškolit 24 učitelů jako koordinátorů finančního vzdělávání, kteří absolvovali 80 hodin výuky projektu Rozumíme penězům. Ve školách se do hodin finanční gramotnosti zapojilo celkem 420 žáků. Pro školy, které projektem prošly, je připraven Klub škol Rozumíme penězům. Jeho smyslem je školám i nadále poskytovat odbornou i metodickou podporu pro výuku finanční gramotnosti.

„Projekt Rozumíme penězům v Plzeňském kraji bude nadále pokračovat formou seminářů pro pedagogy po dobu následujících pěti let. Školy, které projektem prošly, se mohou také zapojit do nového Klubu škol Rozumíme penězům a nadále rozvíjet výuku projektu,“ říká Martin Ježek ředitel projektu Rozumíme penězům z občanského sdružení AISIS.

Plzeňský kraj se do projektu Rozumíme penězům zapojil jako druhý v pořadí po školách ve středních Čechách. Projekt byl realizován na 12ti základních školách, mezi zapojené školy patří ZŠ a MŠ Hrádek, ZŠ Dobřany, ZŠ a MŠ Stod, ZŠ Klatovy, ZŠ a MŠ Město Touškov, ZŠ Karla Vokáče, Strašice, 22. ZŠ Plzeň, 28. ZŠ Plzeň, 13. ZŠ Plzeň, 17. ZŠ a MŠ Plzeň, 14. ZŠ Plzeň a ZŠ Radnice.

Tyto základní školy mají možnost nadále pokračovat ve finančním vzdělávání svých žáků díky novému Klubu škol Rozumíme penězům. Účastníci Klubu škol Rozumíme penězům mohou využít online podporu Klubu pro získávání materiálů a informace o seminářích a akcích v rámci projektu. Online Klub slouží také pro sdílení zkušeností s ostatními členy Klubu.

O projektu
Cílem projektu Rozumíme penězům je zvýšit úroveň finančního vzdělání školáků na základních školách. Jeho realizátorem je občanské sdružení AISIS, finančním expertem projektu a myšlenkovým otcem projektu je GE Money Bank. Projekt je podporován z Evropských sociálních fondů. Je postaven na praktických základech - učí děti sestavit rodinný rozpočet a řešit praktické životní situace. Do dnešního dne se do něj zapojilo pět krajů, více než 60 škol a 2 000 žáků. V letošním roce je plánováno jeho další rozšíření. Více viz na www.rozumimepenezum.cz.

Pavel Zúbek
tiskový mluvčí GE Money Bank