Projekt Rozumíme penězům od GE Money Bank veřejnost zvolila za druhou nejprospěšnější aktivitu v soutěži Fincentrum Banka roku 2010


Veřejnost ocenila projekt Rozumíme penězům podporovaný GE Money Bank druhým místem v kategorii Nejprospěšnější aktivita v rámci soutěže Fincentrum Banka roku 2010. Vyplývá to z reprezentativního průzkumu, který byl uspořádán při příležitosti vyhlašování výsledků soutěže Fincentrum Banka roku 2010. Lidé tak uznali přínos projektu finančního vzdělávání pro společnost v České republice, který banka realizuje ve spolupráci s občanským sdružením AISIS za podpory Evropského sociálního fondu. Projekt Rozumíme penězům si klade za cíl zvýšit úroveň finančního vzdělávání školáků na druhých stupních ZŠ v České republice. Finančním vzděláváním prošlo díky Rozumíme penězům od roku 2006 již přes dva tisíce žáků a téměř tisíc učitelů.

„Rozumíme penězům jsme iniciovali v roce 2006, protože jsme vážně vnímali nedostatky v systému vzdělávání dětí v oblasti financí. Během těch uplynulých pěti let se nám podařilo díky spolupráci s občanským sdružením AISIS za podpory Evropského sociálního fondu Rozumíme penězům rozšířit do základních škol v pěti krajích. Dnes o Rozumíme penězům vědí i rodiče a sami od škol požadují, aby se do něj zapojily. Vážíme si tohoto ocenění, je to pro nás motivace jít dál a pomáhat zlepšit úroveň finanční gramotnosti v České republice,“ říká Roman Frkous, ředitel komunikace GE Money Bank.

V letošním ročníku soutěže Fincentrum Banka roku mohla veřejnost hodnotit také veřejně prospěšné aktivity jednotlivých bank. Banky si samy nominovali svůj nejdůležitější projekt, a ty pak byly veřejnosti předkládány anonymně, aby byla zajištěna neutralita rozhodování. GE Money Bank nominovala právě projekt finančního vzdělávání dětí Rozumíme penězům, který od veřejnosti získal stříbrnou medaili za druhou nejprospěšnější aktivitu v zemi.

O projektu Rozumíme penězům
„Rozumíme penězům je projekt, který je výjimečný, protože se nesoustřeďuje na výuku teoretických pojmů z ekonomiky, ale zcela prakticky připravuje děti na reálné situace v životě, například jak si spočítat měsíční výdaje na nákup bydlení, energie a jídlo. Děti se prostřednictvím projektu učí zodpovědnému přístupu ke svému osobnímu hospodaření,“ říká Martin Ježek z občanského sdružení AISIS.


Do projektu Rozumíme penězům se zapojily základní školy ve Středočeském, Plzeňském, Libereckém, Pardubickém kraji a na Vysočině a plánuje se rozšiřovat do dalších krajů. Do roku 2011 by v rámci projektu Rozumíme penězům mělo být proškoleno 1500 učitelů finančního vzdělávání a počet žáků kteří projdou kurzem finančního vzdělávání, by měl ke konci kalendářního roku 2011 dosáhnout až 5 tisíc.

Více o projektu najdete na webových stránkách www.rozumimepenezum.cz.

Milan Kříž,
tiskový mluvčí GE Money Bank