Potápění a lezení po horách - nejoblíbenější adrenalinové sporty na dovolené

Svou dovolenou plánuje aktivně trávit stále více českých turistů. Potápění se hodlá věnovat v rámci dovolené 14 % Čechů a vysokohorské turistice 12 % dotázaných. Mezi další oblíbené adrenalinové sporty patří vodní motorové sporty (7 %), cyklokros a jízda na koni. Ukázaly to výsledky exkluzivního průzkumu GE Money Bank. Ta v rámci svého cestovního pojištění Komfort nabízí kromě nadstandardního krytí léčebných výloh také rozšířené krytí rizik spojených s vykonáváním extrémních sportů.

„Otázky na pojištění rizik spojených s provozováním adrenalinových sportů dostáváme od klientů stále častěji. V rámci nového cestovního pojištění Komfort jsme se proto rozhodli nabídnout pojištění léčebných výloh a případných úrazů vzniklých právě během adrenalinových aktivit,“
říká Viktor Houška, senior manažer pojišťovacích produktů GE Money Bank.

Adrenalinové sporty si přitom dle výsledků průzkumu plánují v rámci dovolené častěji muži než ženy. Rafting, Canoying, potápění či bunde dumping jsou doménou zejména mladé generace do 25 let, starší lidé dávají přednost vysokohorské turistice. Adrenalinové aktivity si v rámci dovolené plánují zejména movitější a svobodní lidé.

Cestovní pojištění Komfort kryje rizika spojená s provozováním nejoblíbenějších aktivit tuzemských milovníků pohybu a dobrodruhů. Konkrétně jde o následující aktivity:

 • Zimní sporty - lyžování, skoky na lyžích, jízda na snowboardu, rychlobruslení, jízda na bobech, skibobech, sportovních saních, skeletonech apod.
 • Vodní sporty - vodní motorové sporty, plachtění, surfování, rafting a jiné sjíždění divokých řek, canyoning apod., rekreační potápění s dýchacím přístrojem s průvodcem nebo instruktorem za dodržení všech bezpečnostních a místních předpisů pro potápění.
 • Ostatní sporty - vysokohorská turistika, horolezectví, skálolezectví, speleologie při dodržení všech bezpečnostních předpisů pro speleologii, jízda na koni, cyklokros a jiné sjíždění náročných terénů na kole, skok na gumovém laně, bojové sporty, box a zápas a jiné podobné nebezpečné sporty.


 • Cestovní pojištění od GE Money Bank nabízí široké krytí s vysokým plněním léčebných výloh z důvodu onemocnění, ambulantních zákroků či hospitalizace. Má celosvětovou platnost a vztahuje se na všechny členy domácnosti (tedy i osoby blízké). Pojištění GE Money Bank nabízí bez omezení počtu výjezdů až na dobu 90 dnů na jednu cestu.

  Pojištění si klienti mohou sjednat na kterékoliv pobočce GE Money Bank. Pojištění lze také aktivovat prostřednictvím jednoduchého formuláře přímo v Internet Bance v záložce Karty. Další možností je sjednání pojištění po telefonu na lince zákaznického servisu. Více informací na www.gemoney.cz/mmb/cz/1/platebni-karty.

  Graf: Plánované aktivity v průběhu hlavní dovolené:


  Výzkum GE Money Bank probíhal ve dnech od 29. 4. do 5. 5. 2010 na velikost vzorku 1084 dotázaných. Výzkum pro GE Money Bank realizovala společnost STEM/MARK.


  Markéta Dvořáčková,

  tisková mluvčí GE Money Bank