Portfolio spotřebitelských úvěrů GE Money Bank vzrostlo meziročně o téměř 25 %

Expres půjčka a Konsolidace půjček u klientů bodují

V první polovině letošního roku poskytla GE Money Bank téměř 90 tisíc spotřebitelských půjček v hodnotě 6,4 miliardy Kč. To představuje meziroční nárůst objemu o 11 %. Ještě výrazněji vzrostlo celkové portfolio spotřebitelských úvěrů GE Money Bank. K 30. červnu 2007 dosáhlo 23,8 miliard Kč, tedy o 24,7 % více než ke stejnému dni roku 2006. V nabídce spotřebitelských půjček GE Money Bank je neúčelový úvěr Expres půjčka a Konsolidace půjček.

Zatímco v prvním pololetí loňského roku GE Money Bank poskytla spotřebitelské půjčky za 5,7 miliard Kč, letos to bylo již 6,4 miliardy Kč. Zvýšeného zájmu o úvěry dosáhla GE Money Bank především nabídkou Půjček v akci za zvýhodněných podmínek a novým produktem Konsolidace půjček. V nárůstu objemu poskytnutých úvěrů se také promítá zvyšování průměrné financované částky. Ta se meziročně zvýšila z 62 tisíc Kč na 72 tisíc. „Očekáváme, že průměrná výše úvěru i nadále poroste a na konci roku přesáhne částku 75 tisíc Kč,“ říká Veronika Karlišová, manažerka spotřebitelských úvěrů GE Money Bank.

„Typický žadatel o spotřebitelský úvěr u GE Money Bank je ženatý muž (55 %) se středoškolským vzděláním. Je mu 18 - 24 let nebo 40 - 49 let a jeho čistý měsíční příjem činí kolem 16 tisíc Kč. Pochází ze středně velkého města, nejčastěji z regionů severní Morava, severní Čechy či západních Čechy,“ dodává Veronika Karlišová.

Nejvíce půjček v letošním roce uzavřeli klienti u GE Money Bank v květnu. V tomto měsíci banka poskytla 17 tisíc půjček v celkové hodnotě 1,27 miliard Kč. V meziročním srovnání došlo k největšímu nárůstu během června.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank