Portfolio spotřebitelských úvěrů GE Money Bank dosáhlo 30 miliard korun


Portfolio spotřebitelských úvěrů GE Money Bank meziročně vzrostlo o 25 % a dosáhlo 30 miliard korun. V první polovině letošního roku poskytla GE Money Bank 83 tisíc osobních půjček v hodnotě 9,6 miliardy korun. To představuje meziroční nárůst objemu o 16 %. V nabídce spotřebitelských půjček GE Money Bank je neúčelový úvěr Expres půjčka a Konsolidace půjček.

„Poptávka po spotřebitelských úvěrech nadále roste. Češi si nejčastěji půjčují na vybavení a rekonstrukci bytu, nákup automobilu či elektroniky. Více se však začínají objevovat také půjčky na realizování koníčků, jako je sport nebo cestování,“ říká Veronika Benešová, manažerka spotřebitelských úvěrů GE Money Bank. „Velké oblibě se v letošním roce mezi klienty těší Konsolidace půjček, což dokazuje meziroční nárůst objemu poskytnutých Konsolidací o 60 %. Konsolidaci půjček využívají především lidé, kterým jejich čerpané půjčky příliš svazují ruce a rodinný rozpočet a nebo ti, kteří chtějí ušetřit na úrocích ze svých úvěrů,“ dodává Veronika Benešová.

Zatímco v prvním pololetí loňského roku GE Money Bank poskytla spotřebitelské půjčky za 8,28 miliard korun, letos to bylo již 9,6 miliardy. Za dosaženým výsledkem stojí také úspěšná jarní kampaň GE Money Bank, v rámci které klientům banka nabídla, že za ně zaplatí jednu splátku úvěru. V nárůstu objemu poskytnutých úvěrů se promítá i zvyšování průměrné financované částky. Ta se meziročně zvýšila z 75 tisíc korun na 86 tisíc.

Nejúspěšnějším měsícem letošního pololetí byl květen. V tomto měsíci banka poskytla půjčky v celkové hodnotě 1,7 miliard korun. V celém portfoliu úvěrů GE Money Bank je nyní 325 tisíc klientů.

Markéta Dvořáčková,
tisková mluvčí GE Money Bank