Portfolio hypoték GE Money Bank již dosáhlo téměř 10 miliard Kč

Portfolio hypotečních úvěrů GE Money Bank se ke konci září 2005 meziročně zvýšilo o 39 % na 9,582 miliardy Kč. Během třetího čtvrtletí letošního roku poskytla banka celkem 813 nových hypoték v objemu 1,118 miliardy Kč. Na výsledky měly pozitivní vliv jak rekordně nízké úrokové sazby, tak i nabídka Hypotéky naopak – tedy hypotéky se schválením ještě před výběrem nemovitosti.

Velmi výrazně rostlo portfolio hypoték GE Money Bank. Celkový objem poskytnutých úvěrů představoval ke 30. září 9,582 miliardy Kč, což je o 39 % více než ke stejnému datu loňského roku. Podobně vzrostl také počet hypoték v portfoliu banky – meziročně o 31 % na 10 914 úvěrů.

V období od července do konce září 2005 poskytla GE Money Bank celkem 813 nových hypotečních úvěrů, meziročně tak jejich počet narostl o 4 %. Ještě výrazněji než počet vzrostl meziročně objem nově poskytnutých úvěrů – o 24 % na 1,118 miliardy Kč. „Zajímavým trendem je také rostoucí výše hypoték. Průměrná výše nového úvěru ve třetím čtvrtletí 2005 byla 1,38 milionu Kč, zatímco před rokem dosahovala 1,15 milionu Kč,“ zdůraznil produktový manažer hypoték GE Money Bank Stanislav Rokos.

„Zájem o hypotéky byl ve třetím čtvrtletí podpořen především rekordně nízkými úrokovými sazbami – např. nyní nabízíme hypotéku Premium s jednoletou fixací se sazbou 2,29 % p.a. Důležitou roli sehrálo také představení Hypotéky naopak v dubnu letošního roku. Jde o hypotéku se schválením ještě před výběrem nemovitosti,“ řekl Stanislav Rokos. Možnost použití Hypotéky naopak byla navíc v srpnu rozšířena o rekonstrukce.

„S platností od října jsme se rozhodli podpořit zájem o hypotéky GE Money Bank nabídkou pojištění schopnosti splácet zdarma na půl roku ke všem typům našich hypoték,“ dodal. Klienti, kteří s GE Money Bank uzavřou smlouvu o hypotečním úvěru s pojištěním schopnosti splácet od POJIŠŤOVNY CARDIF PRO VITA, získají nyní 6 měsíců tohoto pojištění zdarma. Nabídka platí pro smlouvy uzavřené od poloviny října až do konce roku 2005 a vztahuje se na všechny nabízené typy hypoték – včetně Hypotéky naopak, tedy hypotéky se schválením před výběrem nemovitosti.

* * *

Hypotéky GE Money Bank

GE Money Bank umožňuje klientům zafixovat si úrokové sazby na jeden rok, tři roky a pět let (kromě 1leté fixace u produktu Optimum), okamžitě znát konečnou cenu a velmi snadno si vybrat hypotéku, která odpovídá jejich potřebám. GE Money Bank přistupuje ke všem klientům zcela transparentně při stanovení všech hypotečních úrokových sazeb. Sazbu banka garantuje všem klientům, kteří splní podmínky skóringu. Aktuálně mohou klienti získat hypotéku Premium se sazbou 2,29 % p.a. s jednoletou fixací.

Klienti mohou získat schválení hypotéky ještě před výběrem nemovitosti. Prostřednictvím Hypotéky naopak klient předem získá neodvolatelný závazek výše a podmínek úvěru a s hypotékou „v kapse“ si může až devět měsíců vybírat nemovitost podle svých představ. Jde o další zásadní inovaci, která klientům GE Money Bank umožňuje snazší získání vysněného bydlení.

GE Money Bank poskytuje hypotéky klientům od 18 do 65 let s možností splácení hypotéky až do 70 let věku klienta, věk přitom posuzuje podle nejmladšího samostatně výdělečného účastníka hypotečního úvěru. To pomáhá především mladším lidem s nižšími příjmy, kterým pomáhají se splácením hypotéky rodiče. Díky tomuto postupu mohou totiž zvolit delší dobu splatnosti a mají tak nižší měsíční splátky.

Eva Chaloupková,
manažerka externí komunikace GE Money Bank