Polovina řidičů si chce koupit auto během příštích dvou let


6 z 10 zájemců o koupi vozu preferuje ojetinu

Z výsledků průzkumu společnosti GE Money Auto vyplývá, že téměř polovina řidičů (49 %) plánuje v příštích dvou letech koupi nového či ojetého vozu. Dvě třetiny zájemců o koupi preferuje ojetinu. Stejný je i podíl těch, kteří nechtějí za automobil utratit více než 200 000 korun. Dlouhodobě nejoblíbenějším produktem pro financování vozů v České republice je úvěr autoCREDIT od GE Money Auto. Svůj automobil si díky tomuto úvěru pořídilo již 200 000 zákazníků. Až do 30. června navíc s bonusem v podobě přednabité CCS karty v hodnotě 2000 Kč.

„O koupi nového nebo ojetého automobilu nejčastěji uvažují majitelé vozů starších sedmi let. Šest z deseti zájemců preferuje ojetý vůz a za auto hodlá utratit maximálně 200 000 korun,“ říká Milan Beutl, generální ředitel GE Money Auto, a dodává: „Nejdůležitější kritéria pro výběr ojetého auta jsou kromě ceny zejména technický stav vozidla, jeho stáří a spotřeba. Ta hraje v souvislosti s rostoucími cenami pohonných hmot stále důležitější roli.“

Z výsledků průzkumu společnosti GE Money Auto dále vyplývá, že ženy častěji než muži kladou při koupi vozu důraz na praktické parametry, jako je dostupnost servisních služeb nebo počet osob, které lze v autě převážet. U nových aut lidé více zohledňují výkon motoru a poskytované vybavení v ceně vozidla.

I půjčky mají svou rychlost
O úvěru vyřízeného přímo u autodealera uvažuje 44 % respondentů, o půjčce u banky 43 % oslovených. „Pro klienty je velmi důležitá rychlost a jednoduchost vyřízení půjčky. Šest z deseti zájemců o koupi auta totiž očekává, že případné sjednání úvěru nezabere více než jednu hodinu,“ říká Milan Beutl, generální ředitel GE Money Auto. GE Money Auto přitom nabízí klientům vyřízení úvěrové smlouvy přímo u prodejce vozů, a to do 30 minut. Ke sjednání úvěru stačí dva doklady totožnosti a není třeba ručitele,“ dodává Milan Beutl.

Úvěr je jednoznačnou volbou, pokud zájemce o koupi vozu nemá dostatek vlastních finančních prostředků. Z interních údajů GE Money Auto vyplývá, že úvěr trhu dominuje již od roku 2008. „Klienti GE Money Auto z řad spotřebitelů financovali v roce 2010 nákup auta úvěrem autoCREDIT v 99 % případů, podnikatelé využívají úvěr z 94 %. Zájem podnikatelů se přesunul od leasingu k úvěru ve chvíli, kdy přišel o svoji výhodu v podobě zrychlených odpisů,“ říká Milan Beutl.

Maximálně 3000 měsíčně
Při financování nákupu auta pomocí úvěru preferuje 44 % respondentů maximální výši měsíční splátky do 3000 korun. V porovnání s výsledky průzkumu, který společnost realizovala v roce 2008, je patrná obliba nižších splátek. Dobu splácení půjčky plánují zájemci o koupi nejčastěji nastavit na pět a více let (52 %). Za poslední tři roky tak vzrostl počet lidí, kteří dávají přednost delšímu splácení o 8 %.

V případě úvěru autoCREDIT BONUS lze nastavit délku splácení od 6 do 84 měsíců, úroková sazba začíná na úrovni 7,4 % p.a. Financovanou částku lze zvolit od 25 000 korun, horní hranice je omezena 100 % ceny vozu.

Všem klientům navíc společnost GE Money Auto nabízí k úvěru autoCREDIT BONUS poukaz na čerpání paliva. Pohonné hmoty až na 1000 km v podobě přednabité CCS karty v hodnotě 2000 Kč získají zákazníci po uzavření smlouvy o úvěru od GE Money Auto do 30. června 2011.

Hlavní výhody financování vozu s úvěrem autoCREDIT BONUS:

 

 

 • vyřízení úvěrové smlouvy přímo u prodejce vozů do 30 minut
 • úroková sazba již od 7,4 %
 • financovaná částka od 25 000 Kč, horní hranice neomezena, až 100 % ceny vozu
 • individuální nastavení výše splátek, délka splácení od 6 do 84 měsíců
 • první splátku hradí klient až po 30 dnech od převzetí vozidla
 • výhodné povinné i havarijní pojištění je možné zahrnout do měsíčních splátek
 • úvěr není zatížen DPH na finanční službu
 • financujeme až 12 let staré vozy jakékoliv značky a typu
 • ke sjednání úvěru stačí dva doklady totožnosti a není třeba ručitele
 • S financováním vozu pomohou zájemcům finanční konzultanti GE Money Auto. Kontakty lze nalézt na gemoneyauto.cz spolu s bližšími informacemi o úvěru autoCREDIT BONUS nebo nabídkou vozidel.

  Exkluzivní průzkum GE Money Auto proběhl letos v březnu na vzorku 828 respondentů z celé České republiky. Průzkum pro GE Money Auto provedla společnost Ipsos Tambor.


  Pavel Zúbek,
  tiskový mluvčí GE Money